Intenzivirati gospodarsku suradnju Srbije i Krapinsko-zagorske županije
05.07.2012
U organizaciji HGK ŽK Krapina i Privredne komore Beograda 2. srpnja 2012. godine, u Privrednoj komori Beograda održan je seminar: “Iskustva Hrvatske u privlačenju stranih investicija i korištenje sredstava iz EU fondova za gospodarstvenike”. Izaslanstvo Krapinsko zagorske županije predvodio je Vid Šanjug, predsjednik ŽK Krapina. Članovi izaslanstva bili su Davor Pleško predsjednik Obrtničke komore KZŽ, Karolina Barilar zamjenica direktorice Zagorske razvojne agencije sa suradnicima i Sanja Mihovilić, tajnik ŽK Krapina. Seminar je otvorio predsjednik Privredne komore Beograda dr Milan Janković, koji je naglasio da su iskustva i primjeri dobre prakse iz Hrvatske vrlo vrijedni  kako u smislu adekvatnog korištenja sredstava iz fondova Europske unije, tako i po pitanju privlačenja direktnih stranih investicija. Predsjednik HGK Županijske komore Krapine, Vid Šanjug, podsjetio je da su Srbija i Hrvatska u ekonomskom smislu upućene jedna na drugu i da je veoma važno intenzivirati gospodarsku suradnju Srbije i Krapinsko-zagorske županije. Sudionici su imali priliku da od Sanje Mihovilić, tajnika ŽK Krapine, čuju prezentaciju o Krapinsko-zagorskoj županiji i osnovnim makroekonomskim pokazateljima. Predstavljene su najuspješnije tvrtke, načini privlačenja investicija i uspješno završeni projekti financirani iz EU fondova. Karolina Barilar, zamjenica direktorice Zagorske razvojne agencije, predstavila je Agenciju, posebno se osvrnuvši na Odjel za malo i srednje poduzetništvo, a zatim je govorila o iskustvima Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije u korištenju sredstava iz EU fondova. Pored mnogih gospodarstvenika, seminaru su prisustvovali i predstavnici komorskog sustva, gradskih vlasti i medija. Izaslanstvo KZŽ posjetilo je i Predstavništvo Hrvatske gospodarske komore u Srbiji, u Beogradu, a primio ih je direktor Predstavništva Goran Masnec sa suradnicima. Poslovna delegacija vođena s predsjednikom Privredne komore Beograda dr. Milanom Jankovićem posjeti će HGK ŽK Krapina u rujnu  kada se održava 20. Zagorski gospodarski zbor u sklopu Tjedna kajkavske kulture u Krapini.
Sanja Mihovilić
Tajnik HGK ŽK Krapina