Autor: ŽK Zadar

ŽK Zadar: Seminaru o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma za računovođe, revizore i porezne savjetnike

Objavljeno: 06. 06. 2016. , Ažurirano: 06. 07. 2016.

Na temelju Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma, obveznici provođenja mjera, radnji i postupaka za sprječavanje i otkrivanje pranja novca jesu i tvrtke / obrti koje se bave računovodstvenom i knjigovodstvenom djelatnošću te revizori i porezni savjetnici.

S ciljem olakšavanja primjene navedenog Zakona i upoznavanja s obvezama koje iz njega proizlaze, Županijska komora Zadar, u suradnji s Financijskim inspektoratom Ministarstva financija, organizira Seminar o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma za računovođe,  revizore i porezne savjetnike, u utorak, 7. lipnja, u 11 sati u Županijskoj komori Zadar, Špire Brusine 16.

Program seminara:

• Obveze računovođa, revizora i poreznih savjetnika u području provođenja mjera sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma – Tadija Šakić, voditelj Službe za nefinancijske subjekte
  • Nadzorna praksa Financijskog inspektorata u području provođenja mjera sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma kod obveznika računovođa, revizora i poreznih savjetnika- Nina Miliša Ležaja, voditeljica službe za kreditne institucije i pružatelje platnih usluga
  • Pitanja i odgovori

Minimalan broj polaznika za održavanje seminara je 25.

Polaznici seminara dobivaju potvrdu o sudjelovanju na seminaru.

Sudjelovanje je besplatno, uz prethodnu prijavu polaznika dostavom prijavnice na elektroničku adresu isare@hgk.hr ili na faks 023/213-923, najkasnije do petka, 3. lipnja.