Direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura upoznao je sudionike s gospodarskim životom Grada i Županije
Izvor: HGK

ŽK Virovitica: Treći regionalni projekt Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore – Gospodarski susret u Virovitici

Objavljeno: 01. 06. 2016. , Ažurirano: 18. 08. 2016.

U Gradskoj vijećnici grada Virovitice 16. lipnja održao se treći regionalni projekt Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore – Gospodarski susret u Virovitici, koji su zajednički organizirali Njemačko-hrvatska industrijska i trgovinska komora te Grad Virovitica kao glavni partner, u  suradnji sa ŽK Virovitica.

Uvodno su sudionicima Gospodarskog susreta govorili gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin,  predsjednik ŽK Virovitica Ivan Slamić, predsjednik Njemačko-hrvatske komore Nicolas Baron Adamovich te zamjenik župana Virovitičko-podravske županije Zdravko Dijaković.

Sudionicima gospodarskog susreta predstavili su relevantne pokazatelje o gospodarstvu Virovitičko-podravske županije i grada Virovitice direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i europske fondove Virovitičko-podravske županije Igor Andrović i pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i razvoj grada Virovitice Matija Mustač.

Direktor AHK Gunther Neubert govorio je o Njemačko-hrvatskoj komori kao partneru u jačanju konkurentnosti.

Održala se i panel-rasprava o Iskustvima i investicijskim potencijalima u Virovitičko-podravskoj županiji, u kojoj su sudjelovali Ivica Kirin, Matija Mustač, direktor Sano d. o. o. Branimir Kampl, ravnateljica RA Vidra Emina Kovač i Milan Vanđura.

U okviru susreta, predstavnici Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore i gospodarstvenici obišli su  tvrtku Tvin, Poduzetničke zone grada Virovitice, a prigodom posjete gradu Virovitici posjetili su i crkvu sv. Roka i Samostanski muzej.