CZU
Izvor: HGK
Autor: VŽ

ŽK Varaždin: Održan seminar o postupku uvoznog carinjenja robe

Objavljeno: 01. 03. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Županijska komora Varaždin organizirala je, u suradnji s CroatiaPRO odborom, Sektorom za promet i veze Hrvatske gospodarske komore i Carinskom upravom Ministarstva financija, u srijedu i četvrtak, 23. i 24. ožujka, seminar „Primjena novih carinskih propisa Carinskog zakonika Unije“ koji će se primjenjivati od 1.svibnja 2016. godine.

Seminar su održali stručnjaci Carinske uprave, a namijenjen je bio gospodarstvenicima koji se bave izvozom i / ili  uvozom roba,  carinskim otpremnicima i zastupnicima te  osobama koje bilo kako sudjeluju u carinskim postupcima.

Polaznike se upoznalo s primjenom novog Carinskog zakonika Unije, najvažnijim novostima, koji je prijelazni period u smislu IT aplikacija te prijelazni period u smislu važenja odluka carinskih tijela te kako će se postupci ostvarivati u prijelaznom periodu.