Strukovna grupacija trgovine motornim vozilima i dijelovima priprema svoje članice za informatizaciju

Objavljeno: 09. 10. 2017. , Ažurirano: 13. 10. 2017.

U Županijskoj komori Split 9. listopada održana je 4. sjednica Strukovne grupacije trgovine motornih vozila i dijelova na kojoj se aktivno raspravljalo o nužnosti kvalitetne pripreme cjelokupne autostruke u osiguranju sredstava i stručnog kadra za uvođenje informacijske tehnologije u radni proces.

Predsjednica Grupacije Jasenka Perić nazočne je kratko informirala o daljnjem razvoju uslužne djelatnosti povezane s autoindustrijom tako da će se drastično smanjiti potreba za današnjim radnim vještinama te će zavladati potreba za informatičkim znanjem i njegovim korištenjem pri obradi podataka namijenjenih održavanju.

Proizvođači automobila žele upravljati svim procesima koji se odvijaju oko automobila te pod svaku cijenu zadržati dvosmjernu komunikaciju da bi mogli utjecati na kupca. Uz njih su i mnogi drugi zainteresirani za pristup podacima o kupcima i vozilima kao što su osiguravajuća društva, banke, neovisne radionice, proizvođači opreme za radionice, proizvođači softvera, organizacije za zaštitu potrošača i sl.

Radi što boljeg i bržeg  rješavanja starih i aktualnih problema u autostruci nužno je da se već danas aktivno razmišlja i priprema za uvođenje informacijskih tehnologija u radni proces i oformi kadar koji će biti osposobljen za izvršavanja radnih naloga.

Zbog atraktivnosti navedene teme krajem listopada će se, u organizaciji Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske udruge auto struke, u Zagrebu održati konferencija o uvođenju IT tehnologije u radni proces na kojoj će sudjelovati glavni menadžer njemačke tvrtke repair-pedia Dieter Hierholz.

Sudionici sjednice usvojili su zaključak o održavanju konferencije ili okruglog stola u ŽK Split o zaštiti kupaca u slučajevima nastalih šteta na automobilima. U radu konferencije sudjelovali bi predstavnici Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, Agencije za zaštitu potrošača te autostruke.