U ŽK Split održan seminar Računovodstveni i porezni postupci – priprema za završni račun i PDV u poslovanju s tuzemstvom

Objavljeno: 08. 11. 2016. , Ažurirano: 22. 11. 2016.

Županijska komora Split, u suradnji s Hrvatskom komorom poreznih savjetnika, održala je 18. studenoga seminar Računovodstveni i porezni postupci – priprema za završni račun i PDV u poslovanju s tuzemstvom.

Riječ je o četvrtom u nizu seminara održanih u ŽK Split u sklopu suradnje Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske komore poreznih savjetnika, kojoj je cilj olakšavanje poslovanja tvrtkama i omogućavanje lakšeg razumijevanja poreznih propisa putem izravne komunikacije s ovlaštenim poreznim savjetnicima. Seminar je bio besplatan za članice HGK.

Na seminaru je ovlaštena porezna savjetnica Snježana Galić predstavila Hrvatsku komoru poreznih savjetnika, a zajedno s kolegama, poreznim savjetnicima Ivanom Zec i Ivicom Babanom, obradili su u prvom dijelu seminara temu Računovodstveni i porezni postupci u pripremi završnog računa, a u drugom dijelu temu PDV u poslovanju s tuzemstvom.

U završnom dijelu predavači su odgovarali na brojna pitanja sudionika, stotinjak predstavnika trgovačkih društava s područja Splitsko-dalmatinske županije.

Suradnja Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske komore poreznih savjetnika na organizaciji zajedničkih seminara započela je lani, seminari se održavaju dvaput godišnje, u proljetnom i jesenskom terminu te su se održavali u četirima regionalnim centrima - Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku.

Zbog velikog interesa te kako bi se omogućila dostupnost savjetima ovlaštenih poreznih savjetnika što većem broju komorskih članica, održavanje seminara je prošireno na deset hrvatskih gradova. Uz Split, seminar se već održao u Bjelovaru, Vukovaru i Osijeku, a održat će se još i u Puli, Rijeci, Zadru, Dubrovniku, Sisku i Zagrebu.

Prezentacije predavača nalaze se u rubrici prateći dokumenti.