ŽK Split: Radionica o osiguranju potraživanja

Objavljeno: 22. 05. 2017. , Ažurirano: 02. 06. 2017.

Županijska komora Split, u suradnji s Hrvatskim kreditnim osiguranjem d. d., organizira informativnu radionicu Kako osigurati potraživanja i prodavati s povjerenjem. Radionica je besplatna za članice HGK i održat će se u srijedu, 31. svibnja, u 12 sati u Županijskoj komori Split, na adresi Obala A. Trumbića 4. u Splitu (I. kat).

Radionica se organizira radi unapređenja sigurnosti pri naplati potraživanja poduzetnika koji prodaju robe i usluge na hrvatskom i inozemnim tržištima.

Sudionici će dobiti osnovne informacije o mogućnostima zaštite od rizika neplaćanja kod prodaje roba i usluga, odnosno odgovore na sljedeća pitanja:

• Kako provjeriti rizik kupca?

• Zašto se potrebno zaštititi od neplaćanja i koje tehnike koristiti?

• Koji su rani znakovi upozorenja na potencijalne prijevare?

• Što je osiguranje potraživanja i kako funkcionira u praksi?

• Kakvu zaštitu pruža polica osiguranja potraživanja?

• Što napraviti kada kupac ne plaća?

Nakon informativnog dijela, predstavnici Hrvatskog kreditnog osiguranja bit će na raspolaganju za pitanja te individualne razgovore.

U pratećim dokumentima nalazi se kratka informacija o Hrvatskom kreditnom osiguranju i osiguranju potraživanja.

Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti putem online obrasca (u nastavku) najkasnije do ponedjeljka, 29. svibnja, odnosno do ispunjenja kapaciteta dvorane.

Predviđeno trajanje radionice je dva sata.