U ŽK Split održana sjednica Strukovne grupacije tekstilne i kožarsko-prerađivačke industrije

Objavljeno: 06. 04. 2017. , Ažurirano: 06. 04. 2017.

Strukovna grupacija tekstilne i kožarsko-prerađivačke industrije održala je 3. travnja u Županijskoj komori Split sjednicu na kojoj se raspravljalo o stanju u industriji tekstila i kože te uslugama Hrvatske gospodarske komore.

Direktor tvrtke Galeb d. d. i predsjednik Strukovne grupacije Stjepan Pezo, ujedno i novoizabrani predsjednik Udruženja tekstilne i odjevne industrije HGK, predstavio je Program rada Udruženja za razdoblje od 2017. do 2021. godine koji se temelji na promjenama i poticanju pozitivne klime unutar sektora, lobiranju kod institucija vlasti, otvaranju novih tržišta za izvoz roba i usluga domaće industrije te povećanju konkurentnosti.

Pezo.jpg

Stjepan Pezo; Izvor: HGK.

Pezo je splitsko-dalmatinskim tekstilcima i obućarima predstavio projekte Hrvatskog klastera konkurentnosti industrije tekstila, odjeće, kože i obuće te aktivnosti Euratexa, krovne organizacije tekstilne i odjevne industrije Europske unije, čiji je komorsko Udruženje punopravni član.

Poslovna tajnica Strukovne grupacije Ana Marija Puzić pozvala je članice da unesu svoje proizvode u online Katalog hrvatskih proizvoda te da sudjeluju u akciji HGK Kupujmo hrvatsko koja će se održati 26. svibnja u Splitu.

Predstavnici tvrtki upozorili su na problem nedostatka odgovarajućeg kadra te općenitu nezainteresiranost mladih za upis srednjoškolskih strukovnih zanimanja. Tekstilna industrija prisutna je direktno ili indirektno i u mnogim drugim djelatnostima poput turizma, ugostiteljstva, automobilske, građevinske industrije, i time svakako zaslužuje bolju medijsku popraćenost i percepciju od postojeće.