Dodjeljena priznanja za vodiče u pustolovnom turizmu Sisačko-moslavačke županije

Objavljeno: 08. 06. 2017. , Ažurirano: 16. 06. 2017.

Svečana dodjela potvrda vodičima u pustolovnom turizmu održala se 14. lipnja, u ŽK Sisak, a edukaciju osposobljavanja za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi koju su organizirale i financirale Turističke zajednice Grada Siska, Grada Petrinje i Općine Lekenik, uz sufinanciranje Hrvatske turističke zajednice, pohađalo je 25 polaznika.

"Projektom se želi omogućiti stvaranje novih turističkih proizvoda na Kupi koja prolazi i povezuje gradove Petrinju i Sisak te općinu Lekenik, a koja dosad nije bila dovoljno turistički vrednovana", istaknula je Milijana Borojević, direktorica turističkog ureda Turističke zajednice grada Sisak.

Predstavnici Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS) polaznicima edukacija prenijeli su korisna znanja o osnovama meteorologije, orijentacije i kartografije, o sigurnom vođenju na izlete i ture, tehnikama pružanja prve pomoći te načinu pozivanja u slučaju nesreće i opasnosti.

Direktorica ŽK Sisak Brankica Grd naglasila je da su Hrvatska gospodarska komora i Hrvatska gorska služba spašavanja i ove godine održale niz edukacija diljem Hrvatske, namijenjenih organizatorima turističkih sadržaja u prirodi. HGK i HGSS održavaju ovakve radionice još od 2004. godine, u 12 godina završilo ih je ukupno 729 polaznika, a ovogodišnjem je ciklusu edukacija, koji se održavao u sedam gradova, prisustvovalo više od 200 sudionika.

Pustolovni je turizam u svijetu jedan od najbrže rastućih segmenata turizma, stoga je bitno ponuditi što bolju i sigurniju uslugu te turistima pružiti cjeloviti doživljaj Hrvatske kao sigurne i atraktivne destinacije.

Dodjelu priznanja organiziraju Županijska komora Sisak i Turistička zajednica grada Siska.