Izvor: Poslovni dnevnik

ŽK Rijeka organizira drugi susret poslovnih žena – Dan žena inovatorica

Objavljeno: 24. 02. 2017. , Ažurirano: 07. 03. 2017.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Rijeka, u suradnji sa Hrvatskom udrugom poslovnih žena KRUG i Gradom Rijekom, organizira drugi susret poslovnih žena – Dan žena inovatorica: Poduzetništvo, kreativnost i umjetnost koji će se održati 7. ožujka s početkom u 11 sati.

Žene poduzetnice danas su prepoznate kao bitan faktor gospodarskog rasta i razvoja poduzetništva. Ovakav potencijal ne treba zanemarivati, već iskoristiti u svrhu pozitivnih gospodarskih promjena i osnaživanja samih žena.

Susret će započeti panelom Poduzetna – kreativna – inovativna, koji će se održati u Hrvatskoj gospodarskoj komori - Županijskoj komori Rijeka (Bulevar oslobođenja 23) s početkom u 11 sati

Panelistice koje će svojim znanjem, iskustvom i idejama pružiti značaj ovom događaju su: pomoćnica ministrice gospodarstva, poduzetništva i obrta Ana Mandac, voditeljica područnog ureda HBOR-a za Primorje i Gorski kotar Vesna Bartolović, predsjednica Udruge poslovnih žena KRUG Sofija Šmitran, predsjednica Zajednice za industrijski dizajn pri HGK i direktorica tvrtke A1 format Ada Kezić, predsjednica HGK – Županijske komore Pula Jasna Jaklin-Majetić te poduzetnice i umjetnice Svjetlana Despot i Nada Debelić. Moderatorica panela je direktorica Sektora za industriju i IT Tajana Kesić Šapić.

Nakon Panela će se u Galeriji Kortil (Strossmayerova 1) održati svečano otvorenje izložbe Ars, artis – femininum na kojoj će poduzetnice umjetnice predstaviti svoje radove.

Ovakav susret čini svojevrsni uvod u priču o našem gradu kao budućoj Europskoj prijestolnici kulture – Rijeka 2020. Rijeka kao Europska prijestolnica kulture predstavlja priliku za revitalizaciju kulturnog života riječke regije, međusobno povezivanje kojim se jačaju kulturni kapaciteti, poticanje gospodarske i turističke aktivnosti, kao i općeg razvoja.

Ciljevi koje promiče Rijeka 2020 prikazat će se i u radovima poduzetnica umjetnica, a predstavljaju spoj lokalne kulturne baštine i tradicionalnih umjetničkih formi s novim, inovativnim i eksperimentalnim kulturnim izričajima.

Pozivamo sve poduzetnice, umjetnice i inovatorice da se pridruže predmetnom susretu. Molimo da vaš dolazak na skup potvrdite Sari Štrljić, stručnoj suradnici u ŽK Rijeka, najkasnije do 5. ožujka na e-adresu: sstrljic@hgk.hr ili na tel: 051/209-148.

Poziv i program susreta nalaze se u pratećim dokumentima.