Izložbu Histria medijima predstavila ŽK Pula

Objavljeno: 06. 04. 2017. , Ažurirano: 07. 04. 2017.

U HGK – Županijskoj komori Pula 6. travnja održana je konferencija za medije na kojoj su predsjednica ŽK Pula Jasna Jaklin Majetić i stručne suradnice ŽK Pula Gordana Klančić Sorić i Koraljka Vitasović predstavile program i novosti ovogodišnje 24. Izložbe hrane i pića Histria koja će se od 11. do 13. travnja održati u pulskom Domu hrvatskih branitelja.

Ovogodišnja je Histria posvećena ekološkoj proizvodnji i ponudi, a već tradicionalno, na izložbi su posebno zastupljeni proizvodi koji se prvi put predstavljaju na ovoj izložbi doživljavaju premijeru ili se prvi put stavljaju u prodaju, a koji nisu na tržištu dulje od godine dana. Također, na izložbi su posebno označeni nositelji znakova kvalitete poput eko-proizvoda ili otočnih proizvoda.

Ove godine na Histriji će nastupiti ukupno 72 izlagača od kojih je čak 36 proizvođača s ukupno 64 nova proizvoda. Novost ovogodišnje izložbe jest i suradnja s Turističkom zajednicom Grada Pule te predstavljanje šest istarskih gastro-manifestacija u vanjskom dijelu Doma hrvatskih branitelja.

"S velikim zadovoljstvom gledamo na 24 godine organizacije izložbe Histria, ponajprije stoga što je ta izložba model koji se u široj okolini pokazao kao najzanimljiviji malim proizvođačima. Dugo smo bili gotovo jedini u Hrvatskoj koji smo ih okupljali prema pravilu da svaki proizvođač pred sobom ima vlastiti proizvod. Danas je to postala najzastupljenija koncepcija za organizatore sajmova i utoliko mislim da smo pokrenuli trend. Posljednjih se godina zaista držimo pravila da je kriterij ulaska na izložbu kvalitetan proizvod s oznakama kvalitete prepoznatljivim i struci i kupcima. Ove je godine jedna nova dimenzija Histrije suradnja s Turističkom zajednicom. Na vanjskom prostoru predstavljat će se istarske gastro-manifestacije koje organiziraju manje lokalne jedinice u pred ili post sezoni. Svjesni smo da Istra obiluje manifestacijama u žarištu turističke sezone, stoga smo mi htjeli staviti naglasak na pred i post sezonu kao na potporu turističkom sektoru za dolazak gostiju", istaknula je predsjednica HGK - Županijske komore Pula Jasna Jaklin Majetić.

Dio izložbe Histria jesu i prezentacije i stručna predavanja. Drugog dana izložbe, 12. travnja, na rasporedu će biti stručna predavanja posvećena eko-certificiranju, standardima u ekološkoj poljoprivredi i poticajima za ekološke proizvođače.

Katalog izložbe zajedno s detaljnim programom i popisom izlagača možete pronaći u pratećim dokumentima.