ŽK Pula: Održan sastanak s veleposlanicom RH na Kosovu Marijom Kapitanović

Objavljeno: 28. 12. 2016. , Ažurirano: 29. 12. 2016.

Predsjednica i direktor Županijske komore Pula, Jasna Jaklin Majetić i Damir Sirotić, primili su 27. prosinca veleposlanicu Republike Hrvatske na Kosovu Mariju Kapitanović.

Predstavnici ŽK Pula upoznali su veleposlanicu s gospodarskim potencijalom Istarske županije s obzirom na dugogodišnju uspješnu suradnju istarskog i kosovskog gospodarstva. Istaknuto je kako je u organizaciji ŽK Pula u posljednjih desetak godina između Istre i Kosova razmijenjeno više uzajamnih poslovnih delegacija, a kao dobar primjer prakse naglašen je uspješan nastup istarskih tvrtki na sajmu graditeljstva u Prištini.

Poseban naglasak bio je na problemu nedostatka radne snage. "Upravo tu postoji prilika da se nedostatak radne snage u deficitarnim zanimanjima, a posebno u brodogradnji, pokuša riješiti uz pomoć veleposlanstva RH i Privredne komore Kosova, a sve temeljem zahtjeva naših članica koje su istaknule svoju potrebu za stranim radnicima", zaključila je Jasna Jaklin Majetić.

Podsjetimo kako je prošle godine HGK u suradnji s Privrednom komorom Kosova organizirala Kosovsko-hrvatski gospodarski forum. Hrvatsko gospodarsko izaslanstvo predvodio je predsjednik HGK Luka Burilović, a na Foruma je zaključeno kako gospodarska suradnja između dviju zemalja mora biti puno bolja s obzirom na dobre međusobne političke odnose.