ŽK Koprivnica dodijelila priznanja Zlatna kuna najboljim tvrtkama

Objavljeno: 06. 09. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Na sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Koprivnica, održanoj 6. rujna u ŽK Koprivnica, zaslužne tvrtke svečano su primile priznanja Zlatna kuna za postignute uspjehe u gospodarstvu Koprivničko-križevačke županije u 2015. godini.

Priznanje Zlatna kuna u kategoriji za najuspješniju malu tvrtku dobila je Eko papir d. o. o. iz Peteranca. Za najuspješniju srednju tvrtku priznanje je dobila Hartmann d. o. o. iz Koprivnice, a za najuspješniju veliku tvrtku Podravka d. d. Koprivnica.

Direktorica Hartmanna Melita Bači zahvalila je u ime dobitnika: „Hvala vam što ste prepoznali naša nastojanja da iz godine u godinu budemo sve bolji jer nije mala stvar da u doba krize i nesigurnosti budemo prepoznati te primimo ovakvo priznanje. Konkurencija je jaka, a biti izabran je velika čast“, rekla je Bači.

ŽK Koprivnica svake godine dodjeljuje priznanja Zlatna kuna najuspješnijim tvrtkama u Koprivničko-križevačkoj županiji, za prethodnu godinu. Kriteriji za odabir najboljih su pokazatelji iz bilance stanja i računa dobiti i gubitka, ukupni poslovni ugled trgovačkog društava, utjecaj društva na razvoj djelatnosti kojoj pripada i doprinos razvoju županijskog i hrvatskoga gospodarstva.

Sjednicu je vodio predsjednik ŽK Koprivnica Mirko Habijanec koji je u uvodnom dijelu dao kratki osvrt na stanje u gospodarstvu županije: „Ukupno 1467 aktivnih trgovačkih društava prihodovalo je 9,5 milijardi kuna te je ostvarilo dobit od 474 milijuna kuna, prema čemu Koprivničko-križevačka županija pripada razvijenijim županijama Hrvatske. Podaci o poslovanju poduzetnika u 2015. godini govore da se polako izlazi iz krize. Posebice veseli podatak da su ulaganja bila 35% veća nego godinu prije jer to znači i nova radna mjesta“, naglasio je Habijanec.

„Ova županija, kako u prošlosti, tako i danas, postiže izvanredne rezultate na području gospodarstva. No moramo znati da, iako je zabilježena pozitivna stopa BDP-a od 2,8 posto, sve dok gospodarski rast ne bude prelazio 3 posto ne možemo govoriti o rastu u funkciji razvoja. Cilj je da dođemo na rezultate kakve smo imali 2008. i na tom cilju poručujem kako vam Komora neprestano stoji na usluzi. Pozivamo vas stoga na aktivan rad i promptno djelovanje u našim zajednicama i udruženjima, putem kojih možete utjecati na normativne propise i zajedno s nama biti spona putem zakonodavca. A pogotovo je to važno sada kad nas ponovno očekuje formiranje nove Vlade i donošenje niza paketa zakona, za koje se nadam da će ovaj put prepoznati vaše potrebe. Takva sinergija Komore i vas, naših članica, u praksi znači puno više od niza napisanih gospodarskih politika i reformi, stoga nam se pridružite, jer jedino zajedno možemo utjecati na promjene i nastaviti naprijed“, istaknula je glavna tajnica Komore Marina Rožić obraćajući se uzvanicima na svečanoj sjednici.

Nagrađenim tvrtkama čestitali su župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren i gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić.