U ŽK Čakovec predstavljena nacionalna kampanja STOP ozljedama na radu

Objavljeno: 28. 02. 2017. , Ažurirano: 09. 03. 2017.

Zavod za unapređenje zaštite na radu i Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Čakovec organizirali su u utorak, 7. ožujka, u prostorijama ŽK Čakovec  Nacionalne kampanje STOP ozljedama na radu 2016. - 2018.

Razlog pokretanja Nacionalne kampanje jest podizanje svijesti o značaju sprečavanja rizika na radnim mjestima, pozitivnim učincima smanjivanja ozljeda na radu, profesionalnih bolesti i bolesti u vezi s radom, izostanaka s rada i s tim povezanih troškova.

Prema učestalosti ozljeda na radu po zaposlenom u EU, Hrvatska zauzima 15. mjesto, dok je Međimurska županija na 11. mjestu od ukupnog broja županija u Hrvatskoj. Najveći broj ozljeda, prema djelatnostima, u Međimurskoj županiji dogodio se u prerađivačkoj industriji, potom u trgovini na veliko i malo, popravku motornih vozila i motocikala te u djelatnosti zdravstvene zaštite i socijalne skrbi.

Prezentaciju kampanje održale su Marina Borić i Ivana Teklić, više stručne savjetnice u Službi zaštite na radu, ovlaštenja, nadzora i analize Zavoda za unapređenje zaštite na radu.