Izvor: Shutterstock

Željko Erkapić, direktor tvrtke Klaster poljomehanizacije d.o.o., Osijek

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Korektna suradnja s HGK-om

Klaster poljomehanizacije od svog osnutka (registriran je kao trgovačko društvo s ograničenom odgovornošću 2009. godine) uspješno surađuje s Hrvatskom gospodarskom komorom. Najveći naglasak posvećen je aktivnostima usmjerenim na osvajanje novih tržišta i internacionalizaciju poslovanja, a sada, nakon intenzivnog rada Klastera od pet godina, vidljivi su i rezultati tih napora.

Teško bi tako uspješno realizirali projekte nastupa Klastera poljomehanizacije na velikim međunarodnim sajmovima, poput sajma Agritechnica u Hannoveru te EIMA u Bologni, bez suradnje s Hrvatskom gospodarskom komorom. Osim tehničke i logističke potpore HGK-a u realizaciji tako velikih i zahtjevnih projekata u funkciji internacionalizacije poslovanja Klastera poljomehanizacije dobili smo i financijsku potporu HGK-a. Bez ovakve pomoći Klaster i njegove članice na tako velikim, zahtjevnim i skupim sajmovima ne bi mogli participirati, a upravo su ti događaji omogućili prezentaciju i vidljivost Klastera na međunarodnoj razini.

U suradnji s HGK-om tijekom dosadašnjeg razdoblja ostvarili smo značajan broj zajedničkih nastupa domaćih proizvođača poljoprivredne mehanizacije te, osim nastupa na sajmovima EIMA i Agritechnica, predstavljanje članica uslijedilo je i na sajmovima u Meknesu (Maroko), Aradu (Rumunjska), Moskvi (Rusija) i Istanbulu (Turska). Važno je naglasiti kako su projekti naših zajedničkih nastupa pripremani i ostvareni sa Sektorom za trgovinu i Sektorom za industriju uz vrlo korektnu suradnju cjelokupnog osoblja.