XIII. edukacijsko ocjenjivanje kvalitete voćnih rakija i likera u ŽK Osijek

Objavljeno: 20. 10. 2017. , Ažurirano: 03. 11. 2017.

Županijska komora Osijek u suradnji s Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek i Općinom Semeljci organizira u studenome  edukacijsko natjecanje u kvaliteti prirodnih voćnih rakija i voćnih likera. Natjecanjem želimo obuhvatiti sve proizvođače domaće prirodne rakije s područja Republike Hrvatske koji prirodnu domaću rakiju proizvode na tradicionalan način.

Edukacijsko natjecanje u kvaliteti prirodnih voćnih rakija i voćnih likera projekt je promocije autohtonih proizvoda koji ŽK Osijek organizira svake godine, počevši od 2005.

Proizvođači prirodne domaće rakije i likera zainteresirani za sudjelovanje na ocjenjivanju kvalitete trebaju dostaviti uzorak najkasnije do četvrtka, 2. studenoga u HGK – Županijsku komoru Osijek, na adresi Europske avenije 13, 31000 Osijek.

Svaki uzorak koji se ocjenjuje ispitat će fizikalno-kemijskim metodama (NN 138/2005; NN 73/2007 i NN 172/2004) i senzorskom DLG metodom imenovani stručni ocjenjivački sud.

Javni poziv za sudjelovanje u natjecanju nalazi se u pratećim dokumentima u stupcu lijevo.

Organoleptičko ocjenjivanje voćnih rakija u okviru XIII. edukacijskog natjecanja u kvaliteti voćnih rakija i likera održati će se 15. studenog u ŽK Osijek  u 9 sati.

Proglašenje rezultata te svečana dodjela nagrada održat će se 24. studenoga u Semeljcima.

Kontakt-osoba za sve informacije o natjecanju je Stana Erstić, tel.: 031/223-893.