U ŽK Rijeka održat će se radionica Primjena Zakona o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca

Objavljeno: 30. 03. 2017. , Ažurirano: 05. 04. 2017.

Besplatna radionica Primjena Zakona o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca, uz informacije o predstojećim izmjenama Zakona, održat će se u utorak, 4. travnja, u 10 sati u ŽK Rijeka, na adresi Bulevar oslobođenja 23.

Zakonom o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca (Narodne novine broj 86/08, 80/13 i 82/15) regulirane su vrste, opseg i način ostvarivanja prava pred Agencijom. Posljednjim izmjenama Zakona (2015.) uveden je i novi institut blokade računa poslodavca.

Cilj radionice jest upoznati se s procedurama i mogućnostima koje daje država putem Agencije. Radionica je namijenjena poslodavcima, stečajnim upraviteljima, odvjetnicima, predstavnicima sindikata, institucija i ostalima zainteresiranima.

Predavači su ravnatelj Agencije za osiguranje radničkih potraživanja u slučaju stečaja poslodavca (AORPS) Ivan Madunić i rukovoditeljica Odjela pravnih, kadrovskih i općih poslova AORPS-a Ivana Krmek.

Radionicu organizira Agencija za osiguranje radničkih potraživanja u slučaju stečaja poslodavca, u suradnji s HGK – Županijskom komorom Rijeka.