Sudionici gospodarske konferencije
Izvor: HGKZG

U Trstu održana konferencija o gospodarskoj suradnji

Objavljeno: 14. 07. 2017. , Ažurirano: 17. 07. 2017.

U Trstu je 13. srpnja u okviru aktivnosti Berlinskog procesa održana konferencija o gospodarskoj suradnji zemalja Berlinskog procesa i onih koje ga podržavaju. Konferenciju je organiziralo Udruženje komora Središnje Europe (ACCOA) iz Gorizije, a na njemu je sudjelovalo 30-ak sudionika.

Nazočni su bili predstavnici gospodarskih komora, regije Friuli Venezia Giulia, Luke Trst, investicijskih fondova, poduzetnici koji djeluju u zemljama jugoistočne Europe, konzulica Generalnog konzulata RH u Trstu Nataša Degiuli Kos, a u ime Komore Zagreb njezin predsjednik Zlatan Fröhlich, koji je održao prezentaciju o mogućnostima ulaganja u Hrvatsku i uslugama koje Hrvatska gospodarska komora pruža potencijalnim investitorima. Predsjednik ACCOA-e Gian Carlo Damir Murkovic je istaknuo potrebu boljeg povezivanja poduzetnika i podupirućih institucija te najavio organizaciju sektorskih konferencija uz mogućnost suradnje putem projekata koji se mogu financirati iz sredstava fondova Europske unije.