Izvor: ŽK Karlovac

Ogroman interes struke za seminar o izmjenama poreznih i računovodstvenih propisa u 2017.

Objavljeno: 05. 12. 2016. , Ažurirano: 21. 12. 2016.

Predstojeća porezna reforma konkretizirana u 16 novih poreznih zakona te Zakonom o računovodstvu bila je razlog dosad najvećeg okupljanja financijskih i računovodstvenih stručnjaka Karlovačke županije na seminaru održanom 19. prosinca, u organizaciji Županijske komore Karlovac i Udruge računovođa i financijskih djelatnika Karlovac.

Osnovni cilj porezne reforme, kako je naglasila Marija Zuber, jest rasterećenje gospodarstva, budući da smo, prema procjeni domaćih i stranih poreznih stručnjaka, država s izrazitim poreznim opterećenjem. Ovom bi reformom građanima i gospodarstvu trebale ostati oko tri milijarde kuna više za potrošnju i investicije. Ništa manje važan nije ni drugi cilj – stati jednom na kraj čestim promjenama porezne regulative kojima se ne mijenjaju samo pojedini propisi, već i smjer porezne politike, što je zbunjujuće i obeshrabrujuće za investitore i poslovni sektor. Treći je cilj rasteretiti poreznu upravu nepotrebnih administrativnih poslova, kako bi se više prostora ostavilo za nadzor i sveobuhvatnu naplatu poreznih obveza.

Uz spomenutu Zuber, predavač je bio i Domagoj Bakran, oboje savjetnici i urednici časopisa Računovodstvo i financije.

Seminar je otvorila predsjednica Udruge računovođa i financijskih djelatnika Karlovac, Marina Lovrić, predstavivši predavače i temu, uz zahvalu Komori na dugogodišnjoj suradnji i suorganizaciji seminara. Direktor ŽK Karlovac Damir Furdek istaknuo je ostvarenu sinergiju Komore i Udruge, rezultat čega je i ovaj sedmi seminar u 2016. godini. Čestitajući svima Božić i Novu 2017. podsjetio je na lijepu gestu da ovih blagdana obratimo posebnu pozornost na poklone domaćeg podrijetla.