Strukovna grupa posrednika u prometu nekretnina okuplja članice iz Istarske županije, a sve su upisane u Registar posrednika pri HGK.

Članovi Strukovne grupe na svoje sjednice pozivaju stručnjake iz pojedinih područja usko vezanih za djelatnost i nadležne osobe iz državnih institucija. Isto tako, nastoji se povezati članice i mjerodavne institucije radi upoznavanja s problematikom poslovanja, identificiranja postojećih problema te pronalaska rješenja.

Temeljem Zakona o posredovanju u prometu nekretnina (NN 107/07, 144/12, 14/14), Hrvatska gospodarska komora vodi Registar posrednika u prometu nekretnina i Imenik agenata posredovanja u prometu nekretnina.

Strukovna grupa i Županijska komora Pula izdali su 2013. godine brošuru Istra Real Estate.