Izvor: pixabay

Stručno predavanje o toplinskoj izolaciji fasada i računalnom programu za energetsko certificiranje zgrada

Objavljeno: 19. 01. 2018. , Ažurirano: 22. 01. 2018.

Županijska komora Osijek organizira u suradnji s tvrtkom JUB d. o. o. stručno predavanje Sustavna tehnološka rješenja u toplinskoj izolaciji fasada i predstavljanje ENCERT-HR 2 sustava u utorak, 6. veljače, u 12 sati u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13. Predavanje je namijenjeno arhitektima i projektantima.

U prvom će predavanju Ivica Vlahek govoriti o sustavnim tehnološkim rješenjima u toplinskoj izolaciji fasada. Dosadašnja iskustva završenih projekata u energetskoj obnovi upućuju na problem nedovoljne kvalitete izvedenih radova, nepravilne obrade karakterističnih detalja na fasadi i korištenje neadekvatnih materijala. Primjena tehnoloških rješenja u ETICS sustavima omogućuje postizanje projektiranih energetskih svojstava, produljuje životni vijek građevina te izvođačima olakšava izradu bitnih faza radova na ugradnji ETICS sustava.

Drugi dio predavanja bit će usmjeren na novosti u zakonodavstvu, odnosno Izmjene Pravilnika o energetskom pregledu zgrada i energetskom certificiranju. Bit će predstavljen EnCert-HR 2, računalni program za energetsko certificiranje zgrada u skladu s najnovijom važećom zakonskom regulativom do razine primarne energije. Izmjene u novom EnCert-HR 2 u odnosu na EnCert-HR2010 omogućuju:

Izradu proračuna i izradu energetskog certifikata zgrade prema važećem Pravilniku o energetskom pregledu zgrade i energetskom certificiranju NN 88/17 za dio zgrade, zgrade s jednom ili zgrade s više toplinskih zona, o čemu će govoriti Mateo Biluš.

Predavanje je besplatno, a za sudjelovanje na predavanju potrebno je popuniti online prijavnicu koja se nalazi u nastavku teksta. Rok za prijavu je 5. veljače.

Kontakt-osoba za dodatne informacije i prijave je Josipa Weber Tojagić, Odsjek za graditeljstvo i komunalno gospodarstvo, telefon: 031/223-820, e-mail: jweber@hgk.hr.