Slovenska veleposlanica posjetila Županijsku komoru Slavonski Brod

HGK
Veleposlanica Republike Slovenije Smiljana Knez u pratnji ministrice savjetnice Kristine Kilner (lijeva na fotografiji)
Vrijeme održavanja: 13.03.2017.

Veleposlanica Republike Slovenije Smiljana Knez u pratnji ministrice savjetnice Kristine Kilner, posjetila je 14. ožujka Županijsku komoru Slavonski Brod gdje je razgovarala s predsjednikom ŽK Slavonski Brod Dragom Čugurom i direktorom Krešimirom Rudecom.

Razmijenili su informacije o stanju u gospodarstvu, mogućnostima ulaganja te mogućnostima povećanja suradnje slovenskih tvrtki i tvrtki s područja Brodsko-posavske županije. Iako su tržišta međusobno vrlo dobro poznata i povezana, razmjena robe i usluga a pogotovo ostali oblici suradnje mogu i trebaju biti puno veći za što postoji obostrani interes. U razgovorima je posebno istaknut značaj rijeke Save koja čini prometni pravac koji bi se u budućnosti mogao mnogo bolje iskoristiti i podići konkurentnost obaju gospodarstava. Preduvjet je za to bolje reguliranje dijela plovnog puta kod Novoga Grada, a interes za podizanje plovnosti rijeke Save već su iskazale gospodarske komore Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i Srbije posredstvom udruženja Ekonomska regija u slivu rijeke Save.

Razgovor čelnih ljudi ŽK Slavonski Brod i veleposlanice Slovenije; Izvor: HGK.

• Krešimir Rudec Direktor Županijske komore Tel: +385 35 448 583 Email: krudec@hgk.hr