Održana druga sjednica županijskih građevinara

Objavljeno: 20. 06. 2017. , Ažurirano: 27. 06. 2017.

Druga sjednica Strukovne grupe graditeljstva ŽK Dubrovnik održana je 26. lipnja u ŽK Dubrovnik.

Nakon što je predsjednik Strukovne grupe graditeljstva Đuro Goluža otvorio sjednicu, prisutnim građevinarima predstavljeni su rezultati poslovanja graditeljstva Dubrovačko- neretvanske županije u 2016. godini.

Djelatnost graditeljstva Dubrovačko-neretvanske županije, usprkos rastu ukupnog prihoda od 16% u 2016. u odnosu na prošlu godinu, poslovala je s neto gubitkom od 68,98 milijuna kuna. Županijski građevinari od početka krize ostali su bez 1.300 radnika, odnosno danas ih je gotovo 40% manje nego 2008. godine. U strukturi ukupnog prihoda gospodarstva Županije zauzimaju tek peto mjesto s udjelom od 8% te četvrtim mjesto po broju zaposlenih s udjelom od 11% u ukupnom broju zaposlenih.

Tijekom sjednice, predsjednik strukove grupe čestitao je jednom od članova, Draganu Čoru dobitniku  nagrade KOLOS za vođenje projekta obnove Tvrđave Veliki Kaštio u Stonu. Nagradu KOLOS dodjeljuje  Hrvatska komora inženjera građevinarstva za iznimne rezultate trajne vrijednosti na unapređivanju i razvoju struke, za javnu prepoznatljivost i priznatost te razvoj tehničkog stvaralaštva u Republici Hrvatskoj i u svijetu, ali i  za izuzetna inženjerska dostignuća primijenjena u izgradnji objekata i doprinos razvoju i unapređenju graditeljske djelatnosti.

Na sjednici se raspravljalo i o dogovorenom sastanku s gradonačelnikom Grada Dubrovnika, koji će se održati u srijedu, 28. lipnja. Tema sastanka biti će Odluka o privremenoj zabrani izvođenja građevinskih radova na području Grada Dubrovnika.

Građevinare će predstavljati predsjednik Strukovne grupe graditeljstva ŽK Dubrovnik Đuro Goluža iz tvrtke Con-Teh d. o. o.,  te zamjenici Mato Butijer iz Alfanplan građenja d. o. o. i Nikola Bakija iz Građevinar-quelin d. d.  Na sastanku će također sudjelovati i Ivo Kralj predstavnik tvrtke PGM Ragusa d. d., Zlatko Antunica iz tvrtke Klakar d. o. o. te Terezina Orlić predsjednica Županijske komore Dubrovnik.