“Jadranske igre” i “Vrijedne ruke” u Rogoznici

12.08.2012

Pod glavnim pokroviteljstvom Ministarstva turizma, te uz partnerstvo Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske turističke zajednice, Hrvatske obrtničke komore i Hrvatske radiotelevizije od 10. lipnja do 9. rujna u 38 turističkih destinacija diljem obale održavaju se Jadranske igre, a prati ih nacionalna akcija „Vrijedne ruke”. Prva regionalna poluzavršnica održat će se u nedjelju, 12. kolovoza u Rogoznici. Jadranske igre su novo i moderno izdanje igara čija tradicija na području hrvatske obale, a posebice manjih mjesta, seže još u daleku prošlost. To je projekt gospodarskog i turističko – zabavnog karaktera, a osnova je natjecanje između turističkih mjesta hrvatske obale. Cilj ovog projekta je turistička promidžba naše zemlje, promocija autohtonih hrvatskih proizvoda, stvaranje novih turističkih sadržaja kroz tradicionalne igre za sve uzraste te promocija malih mjesta diljem Jadranske obale. Ova manifestacija popraćena je i zajedničkom akcijom MINGORP-a, HOK-a i HGK “Vrijedne ruke”. Projekt “Vrijedne ruke” pokrenula je HGK kako bi uz izvorne i kvalitetne hrvatske proizvode promovirala i otela iz zaborava tradicijske, ekološke proizvode, suvenire i rukotvorine. Pokrenut je s ciljem informiranja javnosti o postojanju samozatajnih, marljivih ljudi koji svojim umijećem, znanjem, ali i skromnošću proizvode ekološke proizvode, suvenire, rukotvorine, tradicijske proizvode nastale u malim obrtima, zadrugama, obiteljskim gospodarstvima i malom poduzetništvu, kako bi takvi proizvodi doprli do potrošača. Proizvodi „Vrijedne ruke“ moći će se kupiti na svim lokacijama na kojima će se održavati Jadranske igre. Program Jadranskih igara sastoji se od natjecateljskog i zabavnog dijela programa. U svakom mjestu gdje se igre održavaju, šest ekipa od osam natjecatelja natječu se u šest disciplina s tradicionalnom tematikom poput nošenja kašeta, potezanja konopa, penjanja po pršut te igrama „Spasimo turistkinju“, „Leteći vaterpolo“, „Blago na dnu mora“ itd. Najbolje momčadi ostvaruju pravo sudjelovanja na regionalnoj poluzavršnici s koje se mogu plasirati na glavnu završnicu koja će se održati 9. rujna 2012. godine u Biogradu na moru. U zabavnom dijelu programa održavaju se brojne nagradne igre za gledatelje, gostovanja plesnih skupina, te igre u suradnji s reprezentacijama gostiju stranih zemalja., U ukupno 38 Jadranskih igara sudjelovat će više od 300 ekipa s preko 2000 natjecatelja koje će pratiti gotovo 60 000 posjetitelja. Direktni prijenos poluzavršnica igara moći će se pratiti svake nedjelje navečer nakon Dnevnika na Prvom programu HRT-a u sljedećim terminima: 12. kolovoza iz Rogoznice, 19. kolovoza iz  Kaštel Lukšića, 26. kolovoza iz Novog Vinodolskog, 2. rujna s Paga, a direktan prijenos velikog finala bit će  9. rujna iz Biograda na moru.

Kategorija: Sektor za trgovinu
Organizatori