Posjet studenata ljetne škole Zagrebačke škole ekonomije i managementa
10.07.2012
Zagrebačka škola ekonomije i managementa posjetila je 9. srpnja Hrvatsku gospodarsku komoru u sklopu već tradicionalnog ljetnog okupljanje studenata pri međunarodnom programu. Ove godine u međunarodnom programu sudjeluje tridesetak studenata iz inozemstva, većinom iz ZŠEM-ovih partnerskih škola. Tijekom svog trotjednog boravka, a s obzirom na strukturu polaznika i usmjerenja programa, HGK je organizirala upoznavanje sa samim radom Komore te predavanje o aktualnom stanju hrvatskoga gospodarstva. O ulasku Hrvatske u EU govorio je zamjenik direktorice za međunarodne odnose Domagoj Juričić. Upoznao je studente sa svim prednostima ali i izazovima koje jedna zemlja prolazi pri samom pristupanju. Studenti su poseban interes pokazali za tranzicijski proces Hrvatske u proteklih 20 godina, trgovinske odnose Hrvatske s državama iz kojih dolaze, politiku tečaja te ulogu HGK u svim tim procesima. Osim Sektora za međunarodne odnose, studente je upoznala s radom i Europska poduzetnička mreža u Hrvatskoj  (EEN)  te Centar za investicije.