Autor: HGK ŽK Osijek

Održan sastanak Strukovne grupacije autoškola ŽK Osijek

Objavljeno: 28. 10. 2016. , Ažurirano: 08. 11. 2016.

Sastanak Strukovne grupacije autoškola ŽK Osijek održan je 4. studenoga u Županijskoj komori Osijek, a teme sastanka su bile podržavanje inicijative za očuvanje mreže autoškola i minimalnih cijena, osnivanje Strukovnih grupacija autoškola pri Županijskim komorama, te osnivanje Stručnog vijeća autoškola HGK.

Na predhodnom sastanku grupacije održanom 28. rujna  definirani su najznačajniji problemi u djelatnosti autoškola. Predloženo je  da se pokrene inicijativa kojom će se zaštiti djelatnost i i gašenje autoškola. Uz pomoć Sektora za promet i veze pri HGK cilj je uspostaviti bolju suradnju s Ministarstvom unutarnji poslova i Hrvatskim autoklubom. Neophodno je osnovati Stručno vijeće autoškola HGK koje bi imalo funkciju stručnog i savjetodavnog  tijela za djelatnosti iz domene rada autoškola, a činili bi ga kompetentni i stručni ljudi odnosno djelatnici, vlasnici ili voditelji autoškola zajedno s djelatnicima Županijskih komora.

Svi oni koji su se javili da zbog svojih obveza nisu mogli nazočiti sastanku te svojim popisom i žigom podržati inicijativu isto mogu učiniti najkasnije do 11. studenoga 2016. kada će se ista proslijediti prema Sektoru za promet i veze u Zagreb u daljnju proceduru.