Sastanak Komore Zagreb s djelatnicima tvrtke Sakowski iz Rakovca

Objavljeno: 11. 10. 2016. , Ažurirano: 12. 10. 2016.

Predstavnice Komore Zagreb Biserka Šafran Fuchs i Vesna Krišto 7. listopada posjetile su Sakowski d. o. o. u Rakovcu, nedaleko Vrbovca, i pritom obišle proizvodni pogon tvrtke.

Na ovom poljoprivrednom imanju uzgaja se svježe začinsko i ljekovito bilje te neke sorte povrća i egzotičnog voća, na ekološki kontroliran način. Sakowski svakim danom proširuje svoju proizvodnju i ponudu, pa su tako svoj proizvodni asortiman obogatili mikrozelenjem, senfom i jestivim cvijećem koje se uzgaja na otvorenom prostoru, na 1.000 četvornih metara najmodernijega plasteničkog prostora u Hrvatskoj. Ovisno o tržištu, mjesečno mogu isporučiti i do 50.000 teglica raznog bilja.

Misija je tvrtke proizvodnja i promicanje potrošnje ekološki proizvedene hrane, pa su predstavnici Komore Zagreb tvrtki predstavili aktivnosti i usluge koje HGK nudi svojim članicama, s naglaskom na uslugama usmjerenima na pružanje potpore članicama prilikom prijave na natječaje koji se financiraju iz fondova EU.

Na sastanku se razgovaralo i o ostvarivanju novih poslovnih kontakata sudjelovanjem u B2B susretima te o brojnim obrazovnim aktivnostima u organizaciji HGK. Predstavnici Komore Zagreb tvrtku su upoznali i s upotrebom znakova „Hrvatska kvaliteta“ i „Izvorno hrvatsko“.

Dogovorena je daljnja suradnja i informiranje o novostima u zakonodavstvu, u sigurnosti hrane i u financiranjima projekata.