U ŽK Koprivnica održan radni sastanak o planu upisa u srednje škole

Objavljeno: 21. 01. 2018. , Ažurirano: 31. 01. 2018.

U ŽK Koprivnica je 30. siječnja održan radni sastanak s gospodarstvenicima, obrtnicima i ravnateljima i predstavnicima institucija na temu kreiranja plana upisa učenika u srednje škole prema potrebama gospodarstva u školskoj godini 2018./2019.

Osim brojnih koprivničkih poduzetnika i obrtnika, sastanku su prisustvovali dožupan Koprivničko-križevačke županije Ratko Ljubić, dogradonačelnica Koprivnice Melita Samoborec, ravnateljica ekonomske škole Koprivnica Manuela Gregurić, ravnatelj Obrtničke škole Koprivnica Zlatko Martić te predstavnici ŽK Koprivnica i Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije.

U uvodnom dijelu viša stručna suradnica u ŽK Koprivnica Renata Lohajner naglasila je kako u ovom trenutku imamo veliki nesrazmjer između ponude i potražnje na tržištu rada, imamo preko 3 tisuće nezaposlenih, a poslodavcima nedostaju kvalificirani kadrovi. Nadalje visok je udio mladih nezaposlenih od 36% od ukupno nezaposlenih u Koprivničko-križevačkoj županiji.

„Važno je raditi na sustavnoj promociji strukovnih zanimanja, ali i promijeniti percepciju roditelja i samih učenika glede atraktivnosti ovih zanimanja, pri čemu je presudna sinergija Županije, institucija, obrazovnog i gospodarskog sektora.“, poručio je dožupan Ljubić.

Na sastanku su ravnatelji srednjih škola prezentirali svoje planove upisa u školskoj godini 2018./2019., a gospodarstvenici su jasno iznijeli koje potrebe imaju za kadrovima.Sastanak je održan na inicijativu Koprivničko-križevačke županije u partnerstvu s Županijskom komorom Koprivnica, Obrtničkom komorom Koprivničko-križevačke županije i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Područnim uredom Križevci.