U Đurđevcu održan radni sastanak o upisima u strukovna zanimanja

Objavljeno: 19. 01. 2018. , Ažurirano: 31. 01. 2018.

U Gradskoj knjižnici u Đurđevcu u srijedu, 24. siječnja održan je radni sastanak s gospodarstvenicima, obrtnicima i ravnateljima i predstavnicima institucija o kreiranju plana upisa učenika u srednje škole prema potrebama gospodarstva u školskoj godini 2018./2019.

Sastanak je održan na inicijativu Koprivničko-križevačke županije u partnerstvu sa Županijskom komorom Koprivnica, Obrtničkom komorom Koprivničko-križevačke županije i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Područnim uredom Križevci.

Osim brojnih đurđevačkih poduzetnika i obrtnika, sastanku su prisustvovali dožupan Koprivničko-križevačke županije Ratko Ljubić, gradonačelnik Đurđevca Hrvoje Janči i ravnatelji Strukovne škole Đurđevac Darko Špoljar te predstavnici ŽK Koprivnica i Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije.

Prošle je godine u Županijskoj upravi održan prvi radni sastanak o toj temi radi pokretanja dijaloga između gospodarstva i strukovnih škola kako bi se na vrijeme pripremilo za upise u sljedeću školsku godinu i razgovaralo o potrebama uvođenja novih zanimanja.