Izvor: HGK

Akcija „Kupujmo hrvatsko“ dva dana u Zagrebu

Objavljeno: 22. 08. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Hrvatska gospodarska komora nastavlja s promocijom domaćih kvalitetnih proizvoda putem naše najpoznatije nacionalne akcije "Kupujmo hrvatsko", koja će se održati u Zagrebu, na Trgu bana Jelačića 29. i 30. rujna 2016. godine. S ponosom možemo reći da akcija "Kupujmo hrvatsko“ tradicionalno predstavlja najsnažniji simbol zaštite vlastitih vrijednosti. Akcija je jedan od najpoznatijih poticaja proizvodnje te očuvanja postojećih i otvaranja novih radnih mjesta.

Hrvatska gospodarska komora nastavlja s akcijom „Kupujmo hrvatsko“ 29. i 30. rujna 2016., na Trgu bana Jelačića u Zagrebu. Već gotovo dva desetljeća Komora putem akcije „Kupujmo hrvatsko“ potiče proizvodnju i promovira domaće kvalitetne proizvode te ujedno jača svijest građana o važnosti kupovine takvih proizvoda. Kupovinom domaćih proizvoda podupire se ukupno hrvatsko gospodarstvo te čuvaju radna mjesta. Akcija „Kupujmo hrvatsko“ predstavlja najsnažniji simbol očuvanja vrijednosti našega gospodarstva. Promocijom nositelja znakova “Izvorno hrvatsko” i “Hrvatska kvaliteta” i, ali i svih ostalih kvalitetnih hrvatskih proizvoda, ova je akcija odigrala najznačajniju ulogu u jačanju svijesti nacije o važnosti kupovanja domaćih proizvoda. Također, ona je osnovni poticaj proizvodnje te očuvanja postojećih i otvaranja novih radnih mjesta. Uz činjenicu da utječe na svijest potrošača o važnosti kupovine domaćih proizvoda, usmjerena je i na promociju hrvatskih proizvođača koji ulažu velik trud, kreativnost i napore u svakodnevnoj borbi s tržišnim izazovima.

U gradu Zagrebu hrvatske tvrtke, obrti, OPG-ovi, udruge, zadruge i kućne radinosti imat će priliku dva dana izlagati svoje proizvode na za to predviđenom prostoru na Trgu bana Jelačića.

Komora će i ove, kao i prethodnih godina, svojim članicama omogućiti besplatno sudjelovanje u akciji „Kupujmo hrvatsko“, dok je kotizacija u iznosu od 500 kuna predviđena za sve potencijalne izlagače koji nisu članice HGK (obrti, OPG-ovi, udruge, zadruge i domaće radinosti). Komora će u sklopu ovoga događanja svakom izlagaču osigurati: izlagačko mjesto, priključak za struju, natpisnu plohu, promicanje izlagača prije, za vrijeme i nakon održavanja akcije, oglašavanje na velikom ekranu na Trgu bana Jelačića te putem internetske i Facebook stranice „Kupujmo hrvatsko”.

Vjerujući da je danas važnije nego ikada poduprijeti domaće gospodarstvo, pozivamo vas da nam se pridružite na Trgu bana Jelačića te svojim sudjelovanjem pomognete u ostvarenju zajedničkog cilja – promociji i razvoju prosperitetnog i konkurentnog hrvatskoga gospodarstva, na dobrobit društva u cjelini.