O Odjelu za Europsku poduzetničku mrežu, EU programe i fondove potpore za mala i srednja poduzeća

Odjel za Europsku poduzetničku mrežu, EU programe i fondove potpore za mala i srednja poduzeća bavi se pružanjem potpore pri stupanju na strana tržišta i to kroz sustavno informiranje, educiranje o svim aspektima EU djelatnosti, savjetovanje kako doći do izvora financiranja za vlastite projekte, pronalazak poslovnih partnera, pružanje pomoći pri komercijalizaciji inovacija i transferu tehnologija, sudjelovanje u velikim europskim istraživačkim projektima itd. U sastavu Odjela djeluje i Europska poduzetnička mreža (EEN) (eng. Enterprise Europe Network - EEN) - projekt kojeg sufinancira Europska komisija iz programa COSME za konkurentnost MSP-a. Mreža pruža potporu i savjet gospodarstvenicima diljem Europe te im pomaže maksimalno iskoristiti mogućnosti Europske Unije i jedinstvenog europskog tržišta. Usluge EEN Mreže specifično su kreirane za male i srednje poduzetnike (MSP) ali su dostupne i poslovnim institucijama, istraživačkim centrima te sveučilištima u cijeloj Europi.
Europska poduzetnička mreža sastavljena je od gotovo 600 partnerskih organizacija i institucija (komore, agencije, instituti..), pruža odlične kontakte i poveznice u 54 zemlje i 92 konzorcija: EU28, Norveška, Island, zemlje kandidatkinje (Crna Gora, Srbija,Turska, Makedonija), Švicarska, treće zemlje (Armenija, Čile, Rusija) te povezuje preko 4.000 eksperata s područja poduzetništva, inovacija i transfera tehnologije s ciljem promidžbe konkurentnosti i inovacija na lokalnoj i europskoj razini pa i šire. Hrvatska gospodarska komora je koordinator hrvatskog konzorcija, a ostali uključeni partneri su:

• Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije - HAMAG-BICRO,
  • Tehnološki park Varaždin - TPV,
  • TERA TEHNOPOLIS iz Osijeka,
  • Znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci - StepRi,
  • Ured za transfer tehnologije Sveučilišta u Splitu – UTT.

Contacts

• Sektor za međunarodne poslove i EU Adresa: Rooseveltov trg 2 10000 Zagreb Email: eoi@hgk.hr Tel: +385 1 482 8382 Fax: +385 1 482 8379 direktorica: Silva Stipić Kobali tajnica: Lidija Rajković
  • Vesna Torbarina Advisor, Head of EEN Croatia Tel: +385 1 456 1671 Email: vtorbarina@hgk.hr
  • Irena Spahić Senior Expert Associate Tel: +385 1 456 1639 Email: ispahic@hgk.hr