Potvrda o podrijetlu iz treće zemlje

Potvrda o podrijetlu iz treće zemlje

Potvrda se izdaje na obrascu potvrde o nepovlaštenom podrijetlu robe (Certificate of Origin). Potvrdu se izdaje na zahtjev izvoznika koji uz popunjeni obrazac treba za komorsku evidenciju priložiti inozemni dokument o podrijetlu koju je izdao nadležni organ zemlje podrijetla ili zemlje uvoza. (inozemni certifikat, izjava na računu, izjava proizvođača ili bilo koji drugi dokument koji dokazuje podrijetlo)

Roba koja se nalazi na originalnoj potvrdi o podrijetlu robe mora se točno prenijeti na novu potvrdu, s time da količina može biti ista ili manja, a ni u kojem slučaju veća. U slučaju da je količina koja se izvozi manja od one količine koja je navedena u originalnoj potvrdi dotične zemlje, Komora vodi evidenciju do iskorištenosti navedene količine.

Contacts

  • Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Adresa: Rooseveltov trg 2 10000 Zagreb Email: bankarstvo@hgk.hr Tel: +385 1 456 1514 Fax: +385 1 456 1535 direktor: Zvonimir Savić
  • Odjel za poslovne informacije Adresa: Draškovićeva 45 10000 Zagreb Email: poslovne-informacije@hgk.hr Tel: +385 1 460 6708 Fax: +385 1 460 6782 Voditelj: Dunja Resman Bartolec
  • Odjel za poslovne informacije Tel: +385 1 460 6708 Email: poslovne-informacije@hgk.hr
  • Diana Megerle Expert Officer Tel: +385 1 460 6708 Email: dmegerle@hgk.hr
  • Dunja Resman Bartolec Division Head Tel: +385 1 460 6703 Email: dresman@hgk.hr
  • Andrea Matulin Jaklenec Expert Officer Tel: +385 1 460 6776 Email: amatulin@hgk.hr
  • Aleksandra Jambrečina Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6774 Email: ajambrecina@hgk.hr
  • Karmen Tutić Expert Officer Tel: +385 1 460 6767 Email: ktutic@hgk.hr
  • Ana Žager Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6781 Email: azager@hgk.hr
  • Amanda Galetić Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6718 Email: agaletic@hgk.hr
  • Ivona Zanchi Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6775 Email: izanchi@hgk.hr
  • Šimun Buzov Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6771 Email: sbuzov@hgk.hr
  • Matea Gorup Junior Expert Associate – Intern Tel: +385 1 460 6724 Email: mgorup@hgk.hr