Podaci iz Registra stranih predstavništava u Republici Hrvatskoj

Predstavništva stranih osoba se upisuju u Registar predstavništva stranih osoba u Republici Hrvatskoj, koji se vodi pri Ministarstvu gospodarstva.

Propisi koji reguliraju osnivanje i rad stranih predstavništava:

  • Zakon o trgovini - čl. 52
  • Uredba o uvjetima za osnivanje i rad predstavništava stranih osoba u Republici Hrvatskoj (NN br. 21/09)

Zbog iskazanog interesa članica Komore za informacije o registriranim stranim predstavništvima, Odjel za poslovne informacije redovito od Ministarstva gospodarstva zaprima rješenja o registriranim predstavništvima kao i o svim eventualnim promjenama (brisanje, promjena postojećih podataka) te ih na zahtjev dostavlja zainteresiranim strankama.

Contacts

  • Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Adresa: Rooseveltov trg 2 10000 Zagreb Email: bankarstvo@hgk.hr Tel: +385 1 456 1514 Fax: +385 1 456 1535 direktor: Zvonimir Savić
  • Odjel za poslovne informacije Adresa: Draškovićeva 45 10000 Zagreb Email: poslovne-informacije@hgk.hr Tel: +385 1 460 6708 Fax: +385 1 460 6782 Voditelj: Dunja Resman Bartolec
  • Odjel za poslovne informacije Tel: +385 1 460 6708 Email: poslovne-informacije@hgk.hr
  • Diana Megerle Expert Officer Tel: +385 1 460 6708 Email: dmegerle@hgk.hr
  • Dunja Resman Bartolec Division Head Tel: +385 1 460 6703 Email: dresman@hgk.hr
  • Andrea Matulin Jaklenec Expert Officer Tel: +385 1 460 6776 Email: amatulin@hgk.hr
  • Aleksandra Jambrečina Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6774 Email: ajambrecina@hgk.hr
  • Karmen Tutić Expert Officer Tel: +385 1 460 6767 Email: ktutic@hgk.hr
  • Ana Žager Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6781 Email: azager@hgk.hr
  • Amanda Galetić Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6718 Email: agaletic@hgk.hr
  • Ivona Zanchi Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6775 Email: izanchi@hgk.hr
  • Šimun Buzov Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6771 Email: sbuzov@hgk.hr
  • Matea Gorup Junior Expert Associate – Intern Tel: +385 1 460 6724 Email: mgorup@hgk.hr