Okrugli stol "Energetski pregledi u velikim poduzećima – godina dana od primjene obaveze"

Objavljeno: 28. 11. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

U prosincu će obveza provođenja energetskih pregleda u velikim tvrtkama, propisana Zakonom o energetskoj učinkovitosti (NN 127/2014), na temelju članka 43., st. 3. i pripadajućeg Pravilnika o energetskom pregledu za velika poduzeća, službeno biti na snazi godinu dana. Obveza nalaže velikim tvrtkama provedbu prvoga energetskog pregleda ili uspostave odgovarajućeg sustava koji uključuje energetski pregled do kraja 2016. godine.

Okrugli će se stol održati u petak, 2. prosinca, u 10 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori, Zagreb, Draškovićeva 45, u dvorani na 1. katu. Organizatori radionice uz Hrvatsku gospodarsku komoru jesu Ministarstvo zaštite okoliša i energetike i Centar za investicije i praćenje energetskog sektora.

Okrugli je stol namijenjen isključivo predstavnicima tvrtki čija je obaveza provedba energetskih pregleda. Sudionici okruglog stola, uz osnovne informacije u vezi s obvezom, mogu potražiti odgovore na pitanja kako se obaveza provodila u protekloj godini, kako se provodi izvještavanje, ali i kakve posljedice čekaju tvrtke koje su propustile ispuniti obavezu.

Sudjelovanje na radionici se ne naplaćuje. Molimo da svoje sudjelovanje, zbog ograničenog broja mjesta, potvrdite e-poštom (kstih@hgk.hr), najkasnije do četvrtka, 1. prosinca, do 11 sati, na obrascu koji se nalazi u pratećim dokumentima.