Rumunjski veleposlanik želi pokrenuti suradnju ŽK Zadar i rumunjske Karaš-severinske županije

HGK
Denis Ikić, Constantin Mihail Grigorie i Dinko Basioli
Vrijeme održavanja: 23.02.2017.

"Želimo potaknuti suradnju ŽK Zadar i poduzetnika iz vaše županije s rumunjskima, osobito s Karaš-severinskom županijom, u kojoj u općinama Karaševo i Lupak živi hrvatska manjina Karaševskih Hrvata", rekao je rumunjski veleposlanik u Hrvatskoj Constantin Mihail Grigorie tijekom posjete Županijskoj komori Zadar, gdje se sastao s direktorom ŽK Zadar Denisom Ikićem.

Rumunjski veleposlanik, u svom prvom posjetu Zadarskoj županiji otkada je na to mjesto imenovan, istaknuo je značaj uključivanja komora u razvijanje poslovnih odnosa rumunjskih i hrvatskih tvrtki. Grigorie je najavio da će o današnjem sastanku obavijestiti gospodarsku komoru Karaš-severinske županije jer se nada da će tako postaviti temelje buduće suradnje dviju komora i njihovih poduzetnika.

Direktor Ikić je veleposlaniku Grigorijeu i njegovim suradnicima ukratko u razgovoru predstavio najznačajnije djelatnosti županijskoga gospodarstva te ulogu i aktivnosti Komore u njemu.

• Marija Mišulić Viši stručni suradnik Tel: +385 23 643 192 Email: mmisulic@hgk.hr