Radionica Osnove međunarodne trgovine i financiranja

Objavljeno: 22. 01. 2018. , Ažurirano: 28. 02. 2018.

ICC Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora u suradnji s EBRD-om i London Institute of Banking and Finance, uz podršku Europske unije pozivaju vas na radionicu Osnove međunarodne trgovine i financiranja koja će se održati 27. i 28. veljače, u 9 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori (Rooseveltov trg 2, Zagreb, Vijećnica, 1. kat).

Ciljevi radionice

Ova je dvodnevna interaktivna radionica razvijena u okviru EBRD-ova Programa za olakšavanje trgovine (EBRD TFP) radi pružanja temeljnog znanja iz područja međunarodne trgovine i financiranja sudionicima opskrbnog lanca međunarodne trgovine kako bi proširili svoje poslovanje na međunarodnim tržištima.

Teme radionice

• pregled međunarodnog financiranja trgovine
  • praktični aspekti međunarodnog financiranja trgovine
  • pregled metoda plaćanja u međunarodnoj trgovini
  • prihvaćanje međunarodnog ugovora i Incoterms® 2010 pravila
  • uloga komercijalnih i prijevoznih dokumenata
  • dokumentarne naplate
  • dokumentarni akreditivi
  • izdavanje dokumentarnog akreditiva i popunjavanje obrasca
  • garancije za obveznice i stand-by akreditivi
  • kratkoročne tehnike financiranja trgovine
  • islamsko financiranje trgovine
  • financijski kriminal i prijevare u transakcijama međunarodnog financiranja trgovine
  • Program za olakšavanje trgovine EBRD-a
  • prednosti međunarodnog certificiranja CITF

Prezentacije se temelje na slučajevima iz prakse i simulacijama.

Kome je radionica namijenjena?

• stručnjacima za financiranje trgovine
  • rukovoditeljima poslovnog razvoja unutar banaka
  • malim i srednjim poduzećima
  • prijevoznicima
  • osiguravateljima i pravnim savjetnicima

Priprema za CITF ispit / recertificiranje za  CDCS i/ili CSDG

Ova radionica ima i funkciju pripreme za sudionike koji bi htjeli steći međunarodno priznatu kvalifikaciju – Certifikat iz međunarodne trgovine i financija (CITF©) koju je razvio Londonski institut za bankarstvo i financije (LIBF) u partnerstvu s Međunarodnom trgovačkom komorom (ICC).

Sudionici se kvalificiraju i za 12 CPD sati učenja / PDU bodova za recertificiranje za ICC CDCS i/ili CSDG (vidi katalog).

Predavač

Vincent O'Brien član je Izvršnog odbora Bankarske komisije ICC-a te zamjenik predsjednika Bankarske Komisije ICC-a UAE. Ujedno je tehnički savjetnik za trgovinu u China Systems Corporation, a nedavno je imenovan i za ravnatelja Instituta za međunarodno bankarsko pravo i praksu (IIBLP) u Washingtonu, SAD. Ima više od 25 godina iskustva u međunarodnom bankarstvu te je pružio tehničku potporu u razvoju financiranja trgovine u više od 100 zemalja širom svijeta. Osnovno mu je područje ekspertize rješavanje sporova u financiranju trgovine te je djelovao kao vještak u važnim predmetima rješavanja sporova povezanih s međunarodnom trgovinom.

Radni jezik: engleski jezik

Kotizacija i uvjeti prijave

Iznosi kotizacije za dvodnevnu radionicu:

• za članice ICC-a Hrvatska*: 523,00 kn
  • za nečlanice: 760,00 kn
  • 10 % popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe

(na navedene cijene ne obračunava se PDV)

* popis članica ICC-a Hrvatska

Što uključuje kotizacija?

• USB ključ s materijalima, slučajevima i simulacijama uključivo i međunarodno priznati priručnik LIBF-a Vodič za međunarodnu trgovinu i financije
  • ručkove i osvježenja u pauzama
  • certifikat o završenoj radionici koji dodjeljuju EBRD i ICC Hrvatska

Kako se možete prijaviti?

• prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku
  • po zaprimljenoj prijavi sudioniku će se elektroničkim putem proslijediti predračun
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-a Hrvatska (u privitku)
  • rok prijave sudionika: četvrtak, 22. veljače 2018.
  • rok za plaćanje kotizacije: ponedjeljak, 26. veljače 2018.