Izložbeni prostor HGK - Županijske komore Virovitica
Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Prezentacija Virovitičko-podravskog gospodarstva na 15. međunarodnom sajmu ekologije Ekobis 2017 u Bihaću

Objavljeno: 16. 08. 2017. , Ažurirano: 19. 09. 2017.

U Bihaću, BiH, od 14. do 16. rujna održan je 15. međunarodni sajam ekologije Ekobis 2017, na kojem se predstavilo i jedanaest izlagača s područja Virovitičko-podravske županije: Agroservis proizvodnja Virovitica (poljomehanizacija), Apis Cabuna (med za ugostiteljstvo), Brana Virovitica (proizvodnja prirodnih voćnih sokova, ULO hladnjača za voće i povrće, izgradnja komunalne infrastrukture, izgradnja sustava navodnjavanja, izgradnja hidrograđevinskih objekata), Dam Lozan (ljekovito bilje: kamilica),  Herbas Starogradački Marof (proizvodnja opreme za obradu ljekovitog bilja, proizvodnja opreme za duhansku industriju, proizvodnja industrijske opreme, proizvodnja opreme za prehrambenu industriju), Medena Virovitica (med i ostali pčelinji proizvodi), Meta-plast Pitomača (proizvodnja plastenika i plasteničke opreme), Mustač-Commerce – Tvornica octa Virovitica (prirodni alkoholni ocat, prirodni vinski ocati i prirodni jabučni ocat), Poison City Otrovanec (čajevi i ljekovito bilje), Spider grupa Pitomača (gardenolo proizvodi – organski čajevi i jestiva ulja) i Viro Tvornica šećera (šećer).

Sajam je otvorio Šemsudin Dedić, ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u Vladi Federacije BiH.

20170914_224058-11234S.jpg

Susret predstavnika Komora: Dejan Tošić, v. d. direktora Privredne komore Srbije – RPK Zaječarskog i Borskog upravnog okruga, Nihad Šušnjar, generalni sekretar Privredne komore Unsko-sanskog kantona, Milan Vanđura direktor HGK – Županijske komore Virovitica, Dino Kalesić, PR Kantonalne privredne komore Tuzla i Nenad Vuković, Privredne komore Distrikta Brčko

20170914_133006-11234S.jpg

Razgovori s predstavnicima Sarajevskog sajma o mogućnostima suradnje: Salem Alibegović, načelnik Sektora, Milan Vanđura direktor HGK – Županijske komore Virovitica, Dejana Selimović, projekt menadžerica, i Eldin Husarić, organizator sajma

Sudjelovanje se organizira na temelju suradnje sajmova Ekobis iz Bihaća i Viroexpo iz Virovitice te Sporazuma o suradnji Privredne komore Unsko-sanskog kantona i HGK – Županijske komore Virovitica.

20170914_143028-11234S.jpg

Nihad Bajramović, generalni sekretar Vanjskotrgovinske komore BiH, Marko Šantić, predsjednik Privredne komore Federacije BiH, i Milan Vanđura, direktor HGK – Županijske komore Virovitica

Već je prvog dana sajma pokazanao izuzetno zanimanje za proizvode s područja Virovitičko-podravske županije. Najveći je hrvatski pčelar Slavko Švraka, osim uspješne izravne prodaje, ugovorio prodaju nekoliko tona meda i ostalih pčelinjih proizvoda na tržište BiH.

Organizatori Sajma dodjelili su posebno priznanje Milanu Vanđuri, direktoru HGK – Županijske komore Virovitica, za podršku međunarodnom sajmu ekologije Ekobis.