Izvor: hgk
Autor: nepoznati

Održana tradicionalna Radionica zdravstvenog turizma u Moskvi

Objavljeno: 18. 03. 2016. , Ažurirano: 30. 11. 2016.

Hrvatska gospodarska komora – Sektor za turizam, Predstavništvo HGK i Predstavništvo HTZ u Moskvi uz potporu Veleposlanstva Republike Hrvatske u Ruskoj Federaciji organizirali su i proveli Radionicu zdravstvenog turizma i B2B susrete s vodećim specijalističkim zdravstvenim ustanovama Ruske Federacije i predstavnicima agencija, organizatorima zdravstvenog turizma u inozemstvu, koja se održala 17. ožujka, 2016. godine, u Moskvi.

Hrvatska gospodarska komora – Sektor za turizam, Predstavništvo HGK  i Predstavništvo HTZ u Moskvi uz potporu Veleposlanstva Republike Hrvatske u Ruskoj Federaciji organizirali su i proveli Radionicu zdravstvenog turizma i B2B susrete s vodećim specijalističkim zdravstvenim ustanovama Ruske Federacije i predstavnicima agencija, organizatorima zdravstvenog turizma u inozemstvu, koja se održala 17. ožujka, 2016. godine, u Moskvi.

Radionica je bila namijenjena svim nositeljima  programa zdravstvenog i medicinskog turizma u Hrvatskoj, specijaliziranim institucijama, agencijama i svim stručnjacima u ovom području, zainteresiranim za izravnu komunikaciju i produktivni dijalog s predstavnicima ruskih tvrtki i zdravstvenih ustanova. Provedba radionice usklađena je s održavanjem međunarodnog sajma zdravstvenog i medicinskog turizma Medshow Moskva na kojem se  redovito predstavljaju brojne strane klinike, lječilišta i nositelji zdravstvenih programa. Osigurana je mogućnost izravne promocije rada i poslovanja hrvatskih tvrtki – sudionica radionice, podjela info i promo-materijala te izravnog sudjelovanja u promidžbi rada i poslovanja naših tvrtki.

Prije početka radionice proveden je susret hrvatskih i ruskih sudionika koji je moderirao direktor predstavništva HGK u Rusiji, Jakov Despot, a na kojem su sa svojim prezentacijama nastupili gospođa Leila Krešić Jurić, direktorica Sektora turizma HGK, gospođa Carmen Floršic, generalna konzulica RH pri VRH  Moskve, direktor predstavništva HTZ-a u Rusiji, gosp. Rajko Ružička, gospođa Renata Vincek, Savjetnica TZ Kvarner i gospodin Sergey Fešenko, direktor paraolimpiskog odbora grada Moskve.

U okviru nastupa na Radionici i Sajmu zdravstvenog i medicinskog turizma Medshow, svoje mogućnosti i potencijale samostalno su predstavile klinike, poliklinike, zdravstvene ustanove i agencije – Terme Tuhelj, Tuheljske Toplice, Jadranka Hoteli d. o. o., Lošinj, Kras Hotel d. o. o., Krapinske Toplice, Poliklinika Nola,  Zagreb.

Poliklinika GynNova predstavila je i usluge Poliklinike IVF i Poliklinike IMED, dok je tvrtka RexRea iz Zagreba, predstavila usluge LifeClass Termi Sveti Martin, SB Arithera, SB Akromion, SB Sv. Katarina, SB Daruvarske Toplice te SB Magdalena.

Također, Turistička zajednica Kvarnera te Klaster zdravstvenog turizma Kvarnera, predstavili su usluge svojih 25 članica – privatnih zdravstvenih ustanova, fakulteta, hotelijera i turističkih agencija, od kojih su na Radionici samostalno nastupili Terme Selce, Poliklinika Medico, Poliklinika Kalmar dent i SB Dr. Nemec.

Nakon Radionice, organizatori su proveli razgovore i sastanke s navedenim hrvatskim  predstavnicima, u okviru kojih je utvrđena želja i potreba za nastavkom suradnje i daljnje potpore zdravstvenom turizmu.