Komentar predsjednika HGK o otkazivanju hrvatsko-ruskog gospodarskog foruma

HGK
Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović

"Rusko-hrvatski gospodarski forum otkazan je na inicijativu Trgovinsko-industrijske komore Ruske Federacije još u listopadu ove godine i to isključivo radi niskog interesa ruskih tvrtki u tom terminu.
Ipak, očekujemo da će se Forum ubrzo ponovno organizirati, što je istaknula i ruska strana.

Time želimo naglasiti kako ovaj gospodarski događaj nema nikakve veze s političkim zbivanjima niti s drugim uspješnim gospodarskim delegacijama koje je organizirala Hrvatska gospodarska komora. HGK se vodi isključivo interesima hrvatskoga gospodarstva. Neugodno smo iznenađeni smo stavljanjem ovoga gospodarskoga događaja u politički kontekst", izjavio je predsjednik HGK Luka Burilović.

• Predstavništvo HGK u Ruskoj Federaciji Adresa: ul. Ilyinka 4 109102 Moskva Email: hgkmoskva@hgk.hr Tel: + 7 499 755 2440 Fax: + 7 499 755 3470 Direktor: Jakov Despot Tajnica: Elena Mezentseva
  • Sektor za međunarodne poslove i EU Tel: +3851 4828 382 Email: eoi@hgk.hr