Predstavljanje Razvojnog centra ŽK Karlovac na Festivalu tehničke kulture

Objavljeno: 19. 12. 2016. , Ažurirano: 19. 12. 2016.

Festival tehničke kulture u Karlovcu održavao se 17. i 18. prosinca u Osnovnoj školi Grabrik, u organizaciji Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Na festivalu su se uz nacionalne saveze tehničke kulture predstavile i lokalne udruge i klubovi. Među sudionicima festivala bile su i Udrugu inovatora Karlovačke županije i Udrugu informatičara Karlovačke županije koje su osnovane na inicijativu Županijske komore Karlovac i u posljednjih dvadesetak godina niz aktivnosti provode u suradnji s karlovačkom komorom. U tom smislu, na štandu karlovačkih inovatora uz inovacije tvrtki kao što su Tvornica turbina d. o. o., Alstom Hrvatska d. o. o. i HS Produkt d. o. o., Županijska komora Karlovac predstavila je projekt Razvojni centar – poslovni inkubator namijenjen upravo mladim inovatorima i informatičarima zainteresiranim za pokretanje poslovnog poduhvata.

Inače, ova se manifestacija održala po četvrti puta, a prvi put izvan Zagreba. Njen cilj je promicanje tehničke kulture i inovativnih ideja, posebno među mladom populacijom. U dva dana trajanja festivala održano je niz radionica, prezentacija, projekcija, izložbi i natjecanja iz brojnih grana tehničke kulture.