Objavljeno: 06. 04. 2017. , Ažurirano: 11. 04. 2017.

Pozivamo vas na plenarnu sjednicu Udruženja pružatelja usluga smještaja na plovilima - charter koja će se održati u petak, 7. travnja, u 12 sati u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore - Županijska komora Split,  na adresi Obala Ante Trumbića 4.

Na sjednici će se raspravljati o primjeni sustava e-visitor i e-crew, kao središnjih elektroničkih sustava prijave i odjave turista koji borave na plovnim objektima u Republici Hrvatskoj.

U vezi sa zakonskom regulativom, bit će predstavljen prijedlog o izmjenama i dopunama Pravilnika o uvjetima za obavljanje djelatnosti iznajmljivanja plovila s posadom ili bez nje i pružanje usluga smještaja gostiju na plovilu te nacrt prijedloga Zakona o turističkoj pristojbi.

Uz ove teme, predstavnici Udruženja osvrnut će se i na prisutnost crnog čartera u Hrvatskoj te će se predložiti mjere za njegovo suzbijanje.

Na sjednici će se u sklopu predložene teme o promociji nautičkog turizma razgovarati o već održanim nautičkim sajmovima u 2017. godini te pripremi predstojeće B2B radionice u sklopu nautičkog sajma Salon Nautique de Paris, koji će se održati od 2. do 10. prosinca.

Radi daljnjeg aktivnog djelovanja Udruženja, predložit će se izmjene Poslovnika o radu Udruženja pružatelja usluga smještaja na plovilima - charter, u vidu prijedloga za povećanje dosadašnjeg broja članova Vijeća Udruženja pružatelja usluga smještaja na plovilima - charter, u čijem radu mogu sudjelovati zainteresirani predstavnici čarter-tvrtki u skladu s izborom na sjednicama čarter-grupacija organiziranim pri županijskim komorama.

Službeni poziv na sjednicu možete pronaći u pratećim dokumentima lijevo.