Održana Poduzetnička akademija u sklopu izložbe Budi uzor®/Inova®2017

Objavljeno: 03. 11. 2017. , Ažurirano: 16. 11. 2017.

U sklopu 42. međunarodne izložbe inovacija, prototipova i poslovnih planova Budi uzor®/Inova®2017 koja se održavala u Osijeku pod motom Pametni gradovi od 9. do 11. studenoga održana je Poduzetnička akademija u suorganizaciji TERA Tehnopolis i Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Osijek.

Poduzetnička akademija je bila organizirana kao mjesto na kojem se mogu dobiti ključne informacije u vezi poslovanja, mjesto pronalaska partnera, kupaca, dobavljača te unaprjeđenja ekološkog aspekta proizvodnje. Svako predavanje na akademiji identificiralo je specifičan problem i upućivalo na moguća rješenja s ciljem povećanja konkurentnosti i olakšavanja nastupa na EU tržištu.

Teme o kojima se govorilo na akademiji su potpore za male i srednje poduzetnike, uloga razvojnih banaka u nacionalnim financijskim sustavima, sustav upravljanja inovacijama za tehnološki bazirane tvrtke, izazovi poduzetništva u digitalno doba, internacionalizacija poslovanja i druge.

U sklopu Akademije promovirane su usluge Europske poduzetničke mreže putem kojih poduzetnici mogu dobiti potporu u internacionalizaciji poslovanja, izlasku na međunarodna tržišta te pronalaženje partnera za apliciranje na EU programe. Na otvorenju akademije Vesna Torbarina iz Hrvatske gospodarske komore je govorila o deset godina Europske poduzetničke mreže u Hrvatskoj

Budi uzor® je međunarodna izložba inovacija i studentskih poslovnih planova. Od samoga početka izložba je orijentirana na inovatore i studente, a od 2008. godine značajno mjesto u organizaciji izložbe ima Europska poduzetnička mreža kojom se znatno olakšava globalizacija poslovanja kroz suradnju i transfer tehnologije.