Izvor: HGK

Pozivamo hostele na natjecanje u izvrsnosti Turistički cvijet – Kvaliteta za Hrvatsku 2016.

Objavljeno: 12. 07. 2016. , Ažurirano: 09. 09. 2016.

Hrvatska gospodarska komora već 20. godinu zaredom provodi akciju „Turistički cvijet – Kvaliteta za Hrvatsku“ u okviru koje se dodjeljuju nagrade i priznanja gospodarskim subjektima u turizmu. Ovim putem Vas obavještavamo da će se i ove godine u okviru Akcije provesti ocjenjivanje hostela te najboljima dodijeliti priznanja na Danima hrvatskog turizma, 26. i 27.10.2016. u Bolu na Braču.

Prateći svjetske trendove te udovoljavajući jasnim zahtjevima struke, Hrvatska gospodarska komora je u suradnji s Hrvatskim ferijalnim i hostelskim savezom usuglasila metodologiju ocjenjivanja koja se sastoji od tri faze.  Prva faza je temeljena na benchmarking analizi poslovanja hostela, čime prijavljeni hosteli ulaze u benchmarking analizu, ukoliko već nisu, slijedom čega dobivaju benchmarking izvješća kao smjernice za kvalitetnije pozicioniranje i veću konkurentnost hostela. Druga faza podrazumijeva rangiranje prema izračunatim prosječnim ocjenama na portalima:www.booking.com , www.hostelworld.com , www.hostelbookers.com ,www.hihostels.com . Treća faza je mystery shopping u provođenju neovisne kuće za 10 najviše rangiranih hostela prema pokazateljima benchmarking analize i ocjene na društvenim mrežama. HGK dobiva sumarne podatke o provjeri kvalitete, a hosteli dobivaju cjelovito izvješće u dva primjerka (na ruke direktora hostela) kao korisne inpute za daljnji razvoj poslovanja i dodatnu vrijednost ove Akcije.

U pratećim dokumentima nalazi se prijavni obrazac za sudjelovanje hostela u Akciji. Molimo Vas da prijavu pošaljete najkasnije do srijede, 20.07.2016., do 12:00 sati na e-mail: svrkljan@hgk.hr