Prvi partnerski gospodarski forum u Kutini
Izvor: HGK

Prvi međunarodni gospodarski forum u Kutini

Objavljeno: 19. 04. 2017. , Ažurirano: 27. 04. 2017.

U organizaciji Grada Kutine i Županijske komore Sisak, 25. travnja u Kutini je održan prvi međunarodni gospodarski forum, na kojem su sudjelovali gospodarstvenici iz Sisačko-moslavačke županije te gosti iz Njemačke, Bugarske i Poljske, s čijim gradovima i regijama Grad Kutina ima prijateljske odnose.

Tema ovogodišnjeg Partnerskoga gospodarskog foruma bila je malo i srednje poduzetništvo - međunarodna suradnja i utjecaj na gospodarski rast i razvoj. Na Forumu su sudjelovali i predstavnici Županijske komore Sisak, Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije te Sveučilišta Libertas, unutar kojega posluje i Visoka poslovna škola u Kutini.

Forum je svečano otvorio kutinski gradonačelnik Andrija Rudić te istaknuo: "Dio je našeg plana da internacionaliziramo poslovanje svojih tvrtki i da pokušamo stvoriti bolje okruženje i uvjete za širenje njihovih poslova. Uvjeren sam da će biti dobrih kontakata, a o poduzetnicima ovisi hoće li biti poslovanja, ali naša je zadaća da otvaramo te mogućnosti."

Gospodarski forum Kutina_2.JPG
Predsjednik Županijske komore Sisak Boris Mesarić predstavio je gospodarstvo Kutine i Sisačko-moslavačke županije dok je predsjednik Obrtničke komore Sisačko-moslavačke županije Adolf Cvanciger sudionicima foruma predstavio obrtništvo Županije te mogućnosti suradnje.

U radu gospodarskog foruma sudjelovali su predstavnici kutinskih tvrki Petrokemija, Turbomehanika, Hidraulika, Messer Croatia plin, Cjevomont, Šmit Electronic te ostali brojni gospodarstvenici malih i srednjih tvrtki. Gospodarski forum u Kutini završio je pojedinačnim predstavljanjem partnerskih regija, poslije kojeg su gospodarstvenici razmijenili informacije kroz B2B-sastanke sa svrhom povećanja ulaganja, jačanja vanjskotrgovinske razmjene i uspostavljanja novih poslovnih veza.