Izvor: dvarlec

Poziv na radionicu - Transformacija pepela iz drvene biomase u građevne kompozite s dodanom vrijednošću

Objavljeno: 11. 10. 2017. , Ažurirano: 20. 10. 2017.

Pozivamo vas na radionicu u organizaciji Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatske gospodarske komore „Transformacija pepela iz drvene biomase u građevne kompozite s dodanom vrijednošću“ koja će se održati 20. listopada, s početkom u 10 sati u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore u Zagrebu.

Radionica se održava u okviru projekta TAREC2 koji se provodi na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu uz financijsku potporu Hrvatske zaklade za znanost.

Projekt TAREC2 usmjeren je na istraživanje upotrebe pepela drvne biomase u proizvodnji održivih i visoko prihvatljivih građevnih proizvoda. Projektom se istražuje utjecaj različitih faktora u termičkoj obradi drvne biomase, provodi se detaljna karakterizacija raspoloživih pepela od drvne biomase, određuje se njihova kompatibilnost s cementom, a posebno s drugim sporednim cementnim materijalima kako bi se za svaki nusproizvod odredila najprikladnija primjena.

Prijaviti se možete putem poveznice: http://www.grad.unizg.hr/tarec.