Poziv na predstavljanje natječaja „Kompetentnost i razvoj MSP“ u Otočcu

Objavljeno: 05. 09. 2016. , Ažurirano: 12. 09. 2016.

HGK Županijska komora Otočac u suradnji sa Sektorom za međunarodne poslove HGK poziva na predstavljanje natječaja Ministarstva poduzetništva i obrta RH: „Kompetentnost i razvoj MSP“ koje će se održati u utorak, 13. rujna 2016. godine s početkom u 11,00 sati u HGK Županijskoj komori Otočac, K. Zvonimira 16 (I kat), Otočac.

Ovaj je natječaj objavljen kao nastavak prethodno zatvorenih natječaja „Izgradnja proizvodnih kapaciteta MSP i ulaganje u opremu“ te „Ulaganje u proizvodnu tehnologiju MSP“. Cilj je poziva za dostavu projektnih prijedloga ojačati konkurentnost malog i srednjeg poduzetništva stvaranjem i proširenjem kapaciteta za razvoj procesa, roba i usluga, održavanjem i povećanjem zaposlenosti, dodane vrijednosti, prodaje na inozemnim tržištima i usvajanjem novih rješenja i tehnologija. Prihvatljivi su prijavitelji mikro, male i/ili srednje velike tvrtke koje djeluju pojedinačno. Najniži iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti pojedinom projektu iznosi 300 tisuća kuna, dok ukupna državna potpora ne može prijeći prag od 30 milijuna kuna. Bespovratna sredstva dodjeljivat će se putem trajno otvorenog Poziva na dostavu projektnih prijava s rokom prijave od 1. lipnja do 31. prosinca 2016. godine, odnosno do iskorištenja raspoloživih sredstava u ukupnoj vrijednosti 867.000.000,00 kuna.

Na prezentaciji će biti riječi i o natječaju „E-impuls“ koji je Ministarstvo poduzetništva i obrta objavilo 21. srpnja 2016. Poziv je namijenjen poticanju investicija u početna ulaganja povezana s osnivanjem nove poslovne jedinice ili proširenjem kapaciteta postojeće poslovne jedinice u sektorima proizvodnje i proizvodnih usluga. Potpore u okviru ovog Poziva namijenjene su pravnim ili fizičkim osobama koje se bave ekonomskom djelatnošću, a koje su, sukladno definiciji, mikro i mala poduzeća (Uredba Europske komisije 651/2014). Iznosi pojedinačnih potpora male vrijednosti (de minimis) kretat će se od 30.000,00 do 300.000,00 kuna uz maksimalan intenzitet potpore od 65 % bespovratnih sredstava za mala poduzeća te 85% za mikro poduzeća. Projektne prijave podnose se od 1. kolovoza 2016. godine do 30. rujna 2016. godine.

Sudjelovanje na prezentaciji natječaja je besplatno. Molimo potvrdu dolaska najkasnije do 12. rujna 2016., popunjavanjem prijavnice koja se nalazi u pratećim dokumentima, na e-mail: flokas@hgk.hr ili fax: 053/771-130.