Autor: HGK ŽK Osijek

Održana prva od pet besplatnih edukacija za poduzetnike u ŽK Osijek

Objavljeno: 19. 09. 2017. , Ažurirano: 03. 10. 2017.

U Županijskoj komori Osijek je 26. rujna održana prva od pet besplatnih edukacija namijenjenih poduzetnicima u organizaciji Županijske komore Osijek, Virtualnog ženskog poduzetničkog centra i tvrtke Novi Poduzetnik d. o. o.

Prva edukacija Ja (ne) mogu biti poduzetnik bila je namijenjena budućim poduzetnicima. Sve je veći broj osoba koje se upuštaju u poduzetništvo, što zbog gubitka posla, što zbog nezadovoljstva na poslu ili iz drugih razloga. Istodobno, mlade osobe nakon mature ili diplome najčešće ne znaju puno o poduzetništvu te u samozapošljavanje često kreću bez temeljnih informacija i činjenica o tome što zapravo znači biti poduzetnik. U takvim uvjetima mnogi se zapitaju – jesam li sposoban biti poduzetnik?

Cilj je bio na radionici polaznicima pokazati koliko je teško ili lako zarađivati poduzetnički kruh, što znači biti sam sebi šef, imati fleksibilno radno vrijeme, kreirati i biti odgovoran za učinak vlastitih projekata. Cilj je bio i motivirati potencijalne poduzetnike da se sa što manje straha i neizvjesnosti, a sa što više informacija i poznavanja realnog tržišta otisnu u vlastiti biznis.

Predavač na edukaciji bila je Sanela Dropulić, voditeljica Virtualnog ženskog poduzetničkog centra.

Sljedeća edukacija Od ideje do realizacije – tko su moji klijenti i kupci održat će se 3. listopada od 11 do 14 sati u prostorijama Županijske komore Osijek.