József Rittlinger, predsjednik Poljoprivredne komore iz Pečuha, potpisao je sporazum sa Zoranom Kovačevićem, predsjednikom osječke komore
Izvor: HGK

ŽK Osijek potpisala sporazum o suradnji s mađarskom poljoprivrednom komorom iz Pečuha

Objavljeno: 06. 02. 2017. , Ažurirano: 14. 02. 2017.

Županijsku su komoru Osijek 10. veljače posjetili predstavnici Poljoprivredne komore iz Pečuha s izaslanstvom malih poljoprivrednih proizvođača. Nakon obilaska tvrtke Žito d. o. o. u Osijeku i njenih pogona za proizvodnju jestivog ulja i industrijsku preradu mesa, predstavnici mađarske komore u Županijskoj su komori potpisali sporazum o budućoj suradnji dviju komora.

osijekmadarska-poljoprivredna-komora_800x450.JPG

Uzvanici i publika na potpisivanju sporazuma u ŽK Osijek; Izvor: HGK.

Mađarsko je izaslanstvo predvodio József Rittlinger, predsjednik Poljoprivredne komore iz Pečuha, s Izabellom Turós, direktoricom pečuške komore, Csabom Kalapátijem, voditeljem mreže konzultanata te Enom Obradović, atašeom za gospodarske odnose pri Generalnom konzulatu Mađarske u Osijeku. Mađarske je goste primio Zoran Kovačević, predsjednik osječke komore, sa svojim suradnicima Ernestom Nadom iz Odsjeka za poljoprivredu i Ivanom Erak iz Odsjeka za međunarodne odnose.

"Potpisivanjem ovog sporazuma dajemo daljnju potporu postojećoj dobroj suradnji naših najvažnijih poljoprivrednih tvrtki s mađarskih malim poljoprivrednicima u proizvodnji šećerne repe, suncokreta, sjemenskoj proizvodnji, i dr., a otvaramo i mogućnost daljnjih oblika suradnje na zajedničkom organiziranju sajmova i na zajedničkim projektima prekogranične suradnje, financiranima iz europskih fondova", istaknuo je Kovačević prilikom potpisivanja sporazuma.

Na potpisivanju sporazuma sudjelovala je i Zorica Paliž-Toth, predstavnica Mađarske trgovačke kuće u Osijeku.