Veleposlanik Constantin Mihail Grigorie i predsjednik ŽK Osijek Zoran Kovačević
Autor: HGK ŽK Osijek

Rumunjski veleposlanik posjetio ŽK Osijek

Objavljeno: 09. 02. 2017. , Ažurirano: 15. 02. 2017.

Veleposlanik Constantin Mihail Grigorie  15. je veljače, u sklopu službenog posjeta Osječko-baranjskoj županiji, posjetio Županijsku komoru Osijek gdje se sastao sa Zoranom Kovačevićem, predsjednikom ŽK Osijek i njegovim suradnicima.

Veleposlanik je na samom početku razgovora istaknuo kako je cilj njegova dolaska u Osijek potaknuti suradnju s Rumunjskom na razini lokalne uprave i administrativnog područja, Sveučilišta, a posebno gospodarstva.

„Komora Osijek surađuje s gospodarskim komorama u Temišvaru i Oradei već četrnaest godina“, istaknuo je Kovačević, dodavši da su to komore u zapadnom dijelu Rumunjske gdje gospodarstvo ima slična obilježja kao i osječko-baranjsko.

Suradnja s rumunjskim komorama ostvaruje se organizacijom poslovnih susreta i bilateralnih razgovora rumunjskih i osječko-baranjskih tvrtki te organizacijom stručnih posjeta i zajedničkih nastupa na sajmovima. Najviše zastupljena područja gospodarske suradnje jesu poljoprivreda i prehrambena industrija, proizvodnja vina, proizvodnja strojeva, građevinarstvo i dr. U robnoj razmjeni s Rumunjskom sudjeluje četrdesetak osječko-baranjskih tvrtki.