Posjet veleposlanika NR Kine Hrvatskoj gospodarskoj komori

Objavljeno: 24. 05. 2017. , Ažurirano: 25. 05. 2017.

Novoimenovani veleposlanik NR Kine u Hrvatskoj Hu Zhaoming posjetio je 24. svibnja Hrvatsku gospodarsku komoru te se sastao s predsjednikom HGK Lukom Burilovićem. Raspravljali su o trenutnom stanju i mogućnostima unaprjeđenja bilateralne gospodarske suradnje.

Hrvatska i Kina ove su godine proslavile 25 godina bilateralnih odnosa, naglasio je veleposlanik, te zaključio da se sada nalazimo na novoj točki bilateralnih mogućnosti. Kao nekada Marco Polo, naglasio je da Hrvatska danas također čini značajni dio novog puta svile te istaknuo mogućnosti inicijative predsjednika Kine Xi Jinpinga „Jedan pojas, jedan put“, koja je komplementarna inicijativi Tri mora koju Hrvatska podržava.

Zaključeno je da interes za suradnju postoji s obiju strana te da treba nastaviti s aktivnostima koje će uklanjati prepreke i uspostavljati nove kontakte među gospodarstvenicima ovih zemalja. U tom je smislu najavljeno i skoro otvaranje Predstavništva HGK u Šangaju.